Автор Тема: Laser Interceptor (ANTI LASER)  (Прочитано 19525 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Laser Interceptor (ANTI LASER)
« на: 31 Август 2018, 11:48:54 am »
НЕКА ВАШЕТО ВОЗИЛО БИДЕ ( STEALTH )

Најдобриот АНТИРАДАР 
LASER INTERCEPTOR со функција - ПАРКИНГ СЕНЗОР , само кај нас!!

  Спасете се од високите казни !

Повеќе инфо :
️070/380-242 ️ 078/402-204

● Антирадар со функција на ПАРКИНГ СЕНЗОР

● Не се гледа на возилото
● Не појавува грешка на полицискиот радар
● Паник тастер
● Бесплатен UpDate

● Единствен овластен дистрибутер за Македонија

www.dogsecurity.mk

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #1 на: 31 Август 2018, 19:11:59 pm »
Размисли вака јавно што продаваш недозволено нешто со закон и тоа мислам дека е кривично дело антирадар. Поздрав

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #2 на: 31 Август 2018, 19:44:21 pm »
Не е ниту кривично дело ниту е забрането. Антирадар е различно од џемер, а тој е забранет.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #3 на: 31 Август 2018, 20:36:24 pm »
Што е различно од антирадар и џамер? Радар детектор е тоа ти што го збориш ама антирадар не асоцира на детектор.

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1707
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #4 на: 31 Август 2018, 21:47:59 pm »
Laser Interceptor is an active jammer, which means it sends out beams blocking police lasers, as opposed to radar detectors that will only warn you your speed has been measured

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9884
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #5 на: 31 Август 2018, 22:05:19 pm »
Only warn you your speed has been measured?

Колку убаво, ќе ме извести дека ми ја измериле брзината ;D

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1707
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #6 на: 31 Август 2018, 22:40:31 pm »
Only warn you your speed has been measured?

Колку убаво, ќе ме извести дека ми ја измериле брзината ;D

За на време да го спремиш новчаникот ;D

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #7 на: 31 Август 2018, 23:00:08 pm »
Паркинг сензори со опција Ласер Интерцептор
Произведено во ЕУ
За повеќе прецизни информации ,како работи уредот, ве молам контактирајте не , или посетете не во нашиот салон ,каде и ќе добоете детални информации за истиот (паметен уред)


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1707
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #8 на: 31 Август 2018, 23:35:28 pm »
Мислам дека подобро би било да објасните подетално тука, не ја гледам логиката ако 10 души се заинтересирани сите да се замараат да ви вртат на телефон. Алтернативно објавете за кој уред станува збор па може да се провери ревјуа на интернет, начин на работа и слично. Вака рекламирате производ а го држите производот во тајност истовремено.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33857
 • Таков е животот... јебига
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #9 на: 31 Август 2018, 23:40:49 pm »
Самово име Интерцептор алудира на тоа дека само те известува за присутство на ласер и ништо друго. Нити џемер ниту било што друго.
И на никаков начин не те заштитува туку само те известува, ако не намалиш на време ќе те измерат и те бричат. Во моментот кога интерцепторов ќе ти даде сигнал дека те фатил ласер, пандурот веќе те измерил. Наздравје со Повардарие. Ги тестирале колегите овие во Белгија, служи само за известување дека те снимил радар.

Отсутен Kikulec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 64
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #10 на: 01 Септември 2018, 00:02:38 am »
Мислам дека подобро би било да објасните подетално тука, не ја гледам логиката ако 10 души се заинтересирани сите да се замараат да ви вртат на телефон. Алтернативно објавете за кој уред станува збор па може да се провери ревјуа на интернет, начин на работа и слично. Вака рекламирате производ а го држите производот во тајност истовремено.

Баш така, ебате класичните македонски фирмички, цена инбокс wtf, во денешно време да мора да се јавувам на телефон за една најобична информација и цена, а искрено не ни мора да персира, демек фирма се они, нека објасни ко чоек, здраво дечки, вака и вака, што ве интересира слободно прашајте, ќе ви објаснам, и чао-пријатно, тоа е тоа, па нека се развие и дискусија малку, мислења, искуства, и слично...

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #11 на: 01 Септември 2018, 00:17:49 am »
Мало појаснување.
Уредот е Хрватски производ 
И Нормално дека Ќе објасниме и повеќе

« Последно менување: 01 Септември 2018, 00:28:53 am DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #12 на: 01 Септември 2018, 00:31:24 am »
Те сфаќам Ахтунг, али кај нас под анти-радар се подразбираат уредите за детектирање на радар.

Инаку законот ги забранува оние уреди што ја попречуваат работата на полициските радари. Значи детектирањето не е забрането.


Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1707
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #13 на: 01 Септември 2018, 00:32:25 am »
Од ова што го прочитав на нет сепак станува за jammer -> Laser Interceptor is state of the art Multipurpose Laser Sensor which combines latest laser detection and high power laser jamming technology in one

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #14 на: 01 Септември 2018, 00:42:22 am »
Детално :
Уредов работи како : (1) Класичен ПАРКИНГ СЕНЗОР , а по желба на корисникот може да се претвори и во (2) Анти Ласер  односно возилото да стане INVISIBLE. Во случај на проблем  има Паник Бутон кој ја отстранува софтверски опцијата бр. 2 и останува само опција бр.1 , а опција бр.2  може повторно да се сними

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk