Автор Тема: Предлози за содржина на CARclub.mk  (Прочитано 43643 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #30 на: Ноември 14, 2011, 21:19:33 pm »
Матиз vs. Спарк vs. нов Спарк
тука веќе имаш ЕВОЛУЦИЈА ! :)

И тикото може на нетворкс, да влезе во тест :) таман, цела еволуција :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20210
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #31 на: Ноември 14, 2011, 22:11:43 pm »
Мицубиши Еволуција?? ::)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #32 на: Ноември 14, 2011, 22:21:52 pm »
Мицубиши Еволуција?? ::)
Eво мора со некој конкурент, iKnow iKnow!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33458
 • Таков е животот... јебига
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #33 на: Ноември 14, 2011, 22:41:51 pm »
Може бе, се додека не вклучува тоа краш тест нема проблем :)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1338
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #34 на: Ноември 21, 2011, 17:57:40 pm »
мој предлог, во текстовите да се внесува и мала доза на хумор, пример: колку пиперки за ајвар собира Амарок во багажот :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #35 на: Ноември 21, 2011, 18:01:54 pm »
мој предлог, во текстовите да се внесува и мала доза на хумор, пример: колку пиперки за ајвар собира Амарок во багажот :)
Да, да. Да не е стерилен текстот, да има топлина. :) Баш за тоа имам спомнато:

Багажникот е моментот на оваа кола, заедно со погонскиот систем. А тоа значи дека 2 ипол кубика дрва собира во багажникот. Кога е затворен, а ако го отвориме, може да се товари многу повеќе. :) Четворица седнавме во багажникот многу комотно, па соодветно ако се стават клупи по краевите од багажникот заклучивме дека може да се сместат 8 луѓе, а во средината да се постави масичка. Сето тоа додека 6 луѓе седат во кабината, или 5 ако се по кабасти.


Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7657
 • Хорска Секција
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #36 на: Ноември 21, 2011, 18:32:13 pm »
Немора само ајвар и дрва. Може и нешто за клецање да се спомне.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1338
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #37 на: Ноември 22, 2011, 18:29:00 pm »
да се објавуваат проверени информации на порталот од типот, дали ланци треба да се носат зимно време во град, дали за афтермаркет ксенон фарови треба атест и кој смее а кој не смее да ги става, некој такви информации од законската регулатива, но подкрепени со факти не од рекла казала муабети

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7876
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #38 на: Ноември 22, 2011, 21:50:46 pm »
Еве проверена информација....не смееш да клецаш у кола, казната е од 300 до 1.500 евра во зависност од местото на сношајот и клецачката.

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1806
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #39 на: Ноември 22, 2011, 22:12:14 pm »
Таа казна може само од мука да ти ја пише зошто не клеца он ;D ;D ;D
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9193
 • Аstra la vista baby !
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #40 на: Ноември 25, 2011, 16:57:57 pm »
Зошто од десната страна каде што стои Видео е само видеото од Поршето 911 ?

Мислам дека тука би требало да ги има видеата од категоријата Видео (ако е возможно)

Отсутен ViksaSk

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1225
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #41 на: Декември 15, 2011, 21:13:45 pm »
Мислам дека треба некоја содржина за тунирани коли во Македонија нешто како екстрим содржина целите проекти итн.итн.итн. адреналински зависници итн.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6912
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #42 на: Декември 16, 2011, 02:31:33 am »
Може да се бира кола на месецот ...

Да речеме, кој највеќе направил во однос на визуелно подобрување и подобрување на перформанси, и откако ке биде изберена колата, да постои посебна рубрика на порталот ...

На пример, за почеток може да почнеме со голфот на 2 фаст, со полото на Џо, Астрата на Џиџи ...

Нормално, ако има согласност и од сопствениците ...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17563
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #43 на: Декември 17, 2011, 18:46:22 pm »
Ихааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа


Alfa Romeo на Carclub.mk

http://www.carclub.mk/2011/12/17/alfa-romeo-4c-45000-funti/

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Предлози за содржина на CARclub.mk
« Одговори #44 на: Декември 18, 2011, 00:58:11 am »
Ихааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа


Alfa Romeo на Carclub.mk

http://www.carclub.mk/2011/12/17/alfa-romeo-4c-45000-funti/

Ок е, супер технологија... добра килажа и коњажа... све све е ок...

Ама некако многу пари е ... а толку е мало...

За тие пари имаш да бираш... охоооо... М3, ГТР, охооооо