Автор Тема: Тв ресивер (Unsuport video)  (Прочитано 3407 пати)

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5743
Тв ресивер (Unsuport video)
« на: 14 Февруари 2018, 10:55:29 am »
Ресиверо го донесов од Германија,арно ама има звук а нема видео ,пишува унсупорт видео
Чааре има некое или у канта

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk


Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5743
Одг: Тв ресивер (Unsuport video)
« Одговори #1 на: 14 Февруари 2018, 18:15:15 pm »
Те овај е модело 😊
Strong srt5301e


Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk


Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Тв ресивер (Unsuport video)
« Одговори #2 на: 14 Февруари 2018, 18:43:40 pm »
Пробај на друг тв, или шо знам, друг скарт кабел.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5743
Одг: Тв ресивер (Unsuport video)
« Одговори #3 на: 14 Февруари 2018, 18:59:13 pm »
Пробано е и на друг Тв и со друг кабел,не е до тоа,не го подржува Македонското видео (формат) :D

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1320
Одг: Тв ресивер (Unsuport video)
« Одговори #4 на: 14 Февруари 2018, 19:23:33 pm »
Да да, за жал ресиверот твој подржува mpeg-2 како што е во германија и повеќето европски држави. Кај нас е mpeg-4
https://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T#Europe