Автор Тема: Проблем со компјутер  (Прочитано 3635 пати)

Отсутен peugeothelp

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Проблем со компјутер
« на: 30 Јуни 2017, 00:51:11 am »
имам проблем со компјутерот, сакав да инсталирам itunes, но компјутерот ми бараше Service pack 1. Го инсталирав пакот и се инсталираше ајтунес, но кога го вклучив ајтунес ми дава ерор api ms win core timezonel11 missing. Погуглав и ми бара апдејт на вин. Пред некое време го имав истиот проблем со ајтунес и го апдејтував виндовсот преку windows update во контрол панел и после рестартирање на пц не се вклучи, беше мртов . Мораше да се преинсталира и еве сега повторно истиот проблем .. дали знаете како да го решам, а притоа повторно да не настане проблем со вклучување?
Да напоменам виндовсот не е лиценциран

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #1 на: 30 Јуни 2017, 09:28:56 am »
Дечко го смеша форумот. It.com.mk/forum

Поздрав

Отсутен peugeothelp

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #2 на: 30 Јуни 2017, 09:32:52 am »
Дечко го смеша форумот. It.com.mk/forum

Поздрав
Не е грешка Carclub>Општо>техника и опрема има теми за компјутери, мобилни, бела техника и сл.
Поздрав

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #3 на: 30 Јуни 2017, 10:05:24 am »
Дали е Виндовс XP?

Отсутен peugeothelp

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #4 на: 30 Јуни 2017, 10:10:46 am »
Дали е Виндовс XP?
win7


Sent from my iPad using Tapatalk

Отсутен peugeothelp

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #5 на: 30 Јуни 2017, 10:13:33 am »
Дали е Виндовс XP?
win7


Sent from my iPad using Tapatalk
на google вика апдејт на win преку контрол панел .. минатиот пат кога апдејтирав , најверојатно бидејки не е лиценциран win се исклучи пц и не сакаше да се вклучи воопшто.. мораше преинсталација, па ако знаете некое друго решение за проблемот


Sent from my iPad using Tapatalk

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #6 на: 30 Јуни 2017, 10:19:22 am »
Нема врска со лиценци глупости, ниту исклучувањето ниту неинсталацијата. Симни си понова верзија на 7ца инсталирај со неа. За грешката не знам, битно знам дека ајтјунес е едно големо гомно, штета што мора да се инсталира.

Отсутен peugeothelp

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Проблем со компјутер
« Одговори #7 на: 30 Јуни 2017, 10:20:38 am »
Нема врска со лиценци глупости, ниту исклучувањето ниту неинсталацијата. Симни си понова верзија на 7ца инсталирај со неа. За грешката не знам, битно знам дека ајтјунес е едно големо гомно, штета што мора да се инсталира.
Ајтунес користам 7-8 години и не сум имал никаков проблем, само сега ..


Sent from my iPad using Tapatalk