Автор Тема: Сивус академија  (Прочитано 5853 пати)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Сивус академија
« на: 06 Јуни 2017, 18:28:08 pm »
Во Охрид Сивус планираат да отворат академија за web developer, ако успеат да соберат група планирам да се запишам. Кога имав 18 од некои причини не запишав електро иако ми беше голема желба, завршив факултет за осигурување во Охрид. Ми треба објективно мислење дали вреди да се запишам на мој 35 години имам и фамилија. Желба имам голема, некако ми доаѓа како шанса да ја исправам грешката од пред 17 години. Значи би ценел мислење од некој што има искуство со оваа академија или има некаква информација. Еве за што се работи http://www.sedc.mk/academy/academy-for-programing/web-developer/

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10130
Одг: Сивус академија
« Одговори #1 на: 06 Јуни 2017, 18:47:51 pm »
Јас би ти рекол да се запишиш, имаше и некои курсеви од завод, безплатни, знам многу мина што работат со курсот, а дипломата не им се нашла уопште. Секако ако можеш да одвоиш 6-7 месеци, да бидеш посветен само на тоа, предпоставувам си почетник, почни да читкаш основни работи. Меѓу време гледај си онлине посао. Среќно.
П.с. колега мој заврши информатика ( ради реда ) на 50-тина години, предходно работеше со java, добро платен.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33980
 • Таков е животот... јебига
Одг: Сивус академија
« Одговори #2 на: 06 Јуни 2017, 19:43:26 pm »
@Dean склопи една приватна порака према мене, пиши све што те интересира, ќе ти одговорам од прва рака чим се врати директорката на академијата од одмор.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Сивус академија
« Одговори #3 на: 06 Јуни 2017, 20:25:23 pm »
Јас планирав да почнам во Ск, ама ми испадна друга работа, па еве ме Белгија, ама се враќам деновиве, ќе видам дали ќе го имаат курсот што го сакав јас (Java, мада не сум почетник ама убаво е да се повторат некои работи).

Муабетот ми е, оди, нема што да изгубиш. Секое знаење/искуство/сертификат плус ти е само твој бенефит.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4845
Одг: Сивус академија
« Одговори #4 на: 06 Јуни 2017, 20:29:26 pm »
Нешто цените како се ориентационо? На странава нема ништо од тој аспект.

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Сивус академија
« Одговори #5 на: 06 Јуни 2017, 22:24:09 pm »
Нешто цените како се ориентационо? На странава нема ништо од тој аспект.

http://www.sedc.mk/academy/admission/

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Сивус академија
« Одговори #6 на: 06 Јуни 2017, 22:48:23 pm »
Ау, не било ова за она што се пријавив.

Курсот се вика Java Basic. Го води извесен Крсто Златков.

Еве еден постар постер


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4845
Одг: Сивус академија
« Одговори #7 на: 06 Јуни 2017, 22:49:50 pm »
Нешто цените како се ориентационо? На странава нема ништо од тој аспект.

http://www.sedc.mk/academy/admission/
Сум станал ќор :D

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10130
Одг: Сивус академија
« Одговори #8 на: 06 Јуни 2017, 23:19:16 pm »
Инаку има и онлајн како туторијали, а и книги има доста добри, само да налеташ на добра книга.