Автор Тема: Laptop do 750 eu  (Прочитано 4294 пати)

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Laptop do 750 eu
« на: 23 Мај 2017, 17:04:25 pm »
Sakam da kupam laptop do 750 evra. Obavezno mora da ima licenciran windows vo taa cena i SSD. Laptopot bi se koristel najvekje za rabota so dokumenti i slicno. Za igri mnogu retko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Последно менување: 23 Мај 2017, 18:26:09 pm Mikroos »

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8577
 • Пичлеме
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #1 на: 23 Мај 2017, 17:58:54 pm »

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #2 на: 23 Мај 2017, 18:20:30 pm »
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10002_10003&product_id=45035
+ ССД, таман 750 евра :)
Sto e ustvari SSD? Na drug nacin harddiskot gi snima rabotite?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #3 на: 23 Мај 2017, 19:04:05 pm »
@Mikroos да, нема вртливи делови дискот туку се мемориски чипови. Извинете за офтопик.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #4 на: 23 Мај 2017, 20:07:00 pm »
Осетливо побрзо работи компјутерот.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #5 на: 23 Мај 2017, 20:08:08 pm »
Vo red, vo toj slucaj preporacajte laptop so SSD i do navedenata cena...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #6 на: 23 Мај 2017, 20:22:49 pm »
За лаптоп ќе се јави @Tischläufer  и пар други дечки за специфични модели, можам на брзина да го кажам следното i5 процесор, 8-16GB RAM, двоен слот за ССД и ХДД, интегрирана графичка ако не играш игри, посебна графичка со DDR5 VRAM ако играш, IPS екран, и обавезно Самсунг Ево 850 250GB како основен диск.
@achtung фала за дополната, изумив да кажам зошто е препорачлив.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #7 на: 24 Мај 2017, 21:32:21 pm »
За лаптоп ќе се јави @Tischläufer  и пар други дечки за специфични модели

За 750 евра нема лош лаптоп, само тоа ќе кажам, за да не навлегувам во детали, здосадено ми е од истиот муабет со години.
За работа со документи како што кажа @Mikroos 750 евра е фрлена пара. Документи се работат перфектно на машина од 500 евра сосе ССД.

За конкретен предлог, добро е да се дадат повеќе информации, што се очекува од лаптопот, во какви услови ќе се работи, битни преференци и слично.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #8 на: 25 Мај 2017, 11:47:03 am »
Убаво пиша Миле, пиши за што ќе го користиш па да предложиме. 14,15 или 17 инчи ?

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #9 на: 25 Мај 2017, 11:48:28 am »
15 inch, najvekje kancelariska rabota


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #10 на: 25 Мај 2017, 14:06:06 pm »
Земи си до 500 евра другите во џеб ;)
За игрици ако земаш лаптоп https://system76.com/laptops/bonobo
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #11 на: 25 Мај 2017, 14:31:08 pm »
Јас би земал ова, пошто сум задоволен досега од ХП моделите.  Битно да има солидно i5 процесорче и по можност 8гб рам. Раат. 

http://www.anhoch.com/product/16102/notebook-hp-probook-450-g4-i5-7200u-8gb1tb930mx-2gb156-fhd-leddvdrwgigalanfpblackdos

+ ССД 100 евра.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #12 на: 25 Мај 2017, 15:47:31 pm »
за работа со документи јас не би купил лаптоп од 750 евра,

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #13 на: 25 Мај 2017, 16:37:50 pm »
Логички е така, и пентим 4 процесор ќе е доволен за куцање во ворд, ама кај лаптоп битно е и завршна обработка и квалитет на пластики, склопување и слично.. За да трае подолго и да не се замара, освен една батерија на 3-4 год. да смени, нека земе поскап (650 евра вкупно) и раат да биде. :)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8577
 • Пичлеме
Одг: Laptop do 750 eu
« Одговори #14 на: 25 Мај 2017, 16:58:48 pm »
Некој да побара лаптоп за 450 евра, одма ќе се почни со јавно наддавање, ама овај подобар, оној подобар... цената усвета ќе фати :)
Сега некој си има и сака да си лупни 750 евра, следува јавно одземање :)