Автор Тема: Нов пасош  (Прочитано 6255 пати)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: Нов пасош
« Одговори #15 на: 26 Јули 2021, 17:15:11 pm »
Не најдов друга тема па да прашам тука.

Сакам да извадам пасош за малиот, ама у Скопје по редовна постапка термин дури во септември. Гледам у другиве градови има за ден-два, па да прашам дали можам како жител на скопје да поднесам во Велес или некој друг град?

Исто ткаа, колку дена се чека да се изработи пасош по итна, а колку по редовна постапка?

Не можеш во друг град.

Јас извадов итна постапка, ми беше готов за 24 часа, со тоа што извадов на почеток на јуни за малиот.

Ако те праќаат во Беко (оти таму ме пратија на телефон) да им кажеш дека во Беко деца не сликаат, туку само во Телевизија.

Присутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Одг: Нов пасош
« Одговори #16 на: 26 Јули 2021, 17:36:55 pm »
Не најдов друга тема па да прашам тука.

Сакам да извадам пасош за малиот, ама у Скопје по редовна постапка термин дури во септември. Гледам у другиве градови има за ден-два, па да прашам дали можам како жител на скопје да поднесам во Велес или некој друг град?

Исто ткаа, колку дена се чека да се изработи пасош по итна, а колку по редовна постапка?

Не можеш во друг град.

Јас извадов итна постапка, ми беше готов за 24 часа, со тоа што извадов на почеток на јуни за малиот.

Ако те праќаат во Беко (оти таму ме пратија на телефон) да им кажеш дека во Беко деца не сликаат, туку само во Телевизија.
Фала ти.

Во МТВ ме пратија, не дека ми е итно, ама па не ми се чека до Октомври. Јебига, тоа е, 5.000ки...

А викам ќе отидам до св.Николе си има термини секој ден.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: Нов пасош
« Одговори #17 на: 26 Јули 2021, 17:47:54 pm »
Не најдов друга тема па да прашам тука.

Сакам да извадам пасош за малиот, ама у Скопје по редовна постапка термин дури во септември. Гледам у другиве градови има за ден-два, па да прашам дали можам како жител на скопје да поднесам во Велес или некој друг град?

Исто ткаа, колку дена се чека да се изработи пасош по итна, а колку по редовна постапка?

Не можеш во друг град.

Јас извадов итна постапка, ми беше готов за 24 часа, со тоа што извадов на почеток на јуни за малиот.

Ако те праќаат во Беко (оти таму ме пратија на телефон) да им кажеш дека во Беко деца не сликаат, туку само во Телевизија.
Фала ти.

Во МТВ ме пратија, не дека ми е итно, ама па не ми се чека до Октомври. Јебига, тоа е, 5.000ки...

А викам ќе отидам до св.Николе си има термини секој ден.
Драчево да им кажеш проба така?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Присутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Одг: Нов пасош
« Одговори #18 на: 26 Јули 2021, 17:55:57 pm »
Не најдов друга тема па да прашам тука.

Сакам да извадам пасош за малиот, ама у Скопје по редовна постапка термин дури во септември. Гледам у другиве градови има за ден-два, па да прашам дали можам како жител на скопје да поднесам во Велес или некој друг град?

Исто ткаа, колку дена се чека да се изработи пасош по итна, а колку по редовна постапка?

Не можеш во друг град.

Јас извадов итна постапка, ми беше готов за 24 часа, со тоа што извадов на почеток на јуни за малиот.

Ако те праќаат во Беко (оти таму ме пратија на телефон) да им кажеш дека во Беко деца не сликаат, туку само во Телевизија.
Фала ти.

Во МТВ ме пратија, не дека ми е итно, ама па не ми се чека до Октомври. Јебига, тоа е, 5.000ки...

А викам ќе отидам до св.Николе си има термини секој ден.
Драчево да им кажеш проба така?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Па нели не може во друг град? :) :)

А и св. николе ми е поблиску :)

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3033
Одг: Нов пасош
« Одговори #19 на: 27 Јули 2021, 01:39:13 am »
Не најдов друга тема па да прашам тука.

Сакам да извадам пасош за малиот, ама у Скопје по редовна постапка термин дури во септември. Гледам у другиве градови има за ден-два, па да прашам дали можам како жител на скопје да поднесам во Велес или некој друг град?

Исто ткаа, колку дена се чека да се изработи пасош по итна, а колку по редовна постапка?

Не можеш во друг град.

Јас извадов итна постапка, ми беше готов за 24 часа, со тоа што извадов на почеток на јуни за малиот.

Ако те праќаат во Беко (оти таму ме пратија на телефон) да им кажеш дека во Беко деца не сликаат, туку само во Телевизија.
Јас во Ѓорче завршив работа, сликана на 23.06 по редовна, готов на 29.06.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2133
Одг: Нов пасош
« Одговори #20 на: 27 Јули 2021, 07:51:02 am »
Малата ја сликавме за пасош во Беко, на 9 јули, во редовна постапка, беше готов за помалку од 10 дена. Не знам зошто ви кажале дека не може деца или тоа се однесува само за итна постапка?
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: Нов пасош
« Одговори #21 на: 27 Јули 2021, 11:07:00 am »
Малата ја сликавме за пасош во Беко, на 9 јули, во редовна постапка, беше готов за помалку од 10 дена. Не знам зошто ви кажале дека не може деца или тоа се однесува само за итна постапка?


Редовна да, итна не.

Редовна само деца беа кога бевме ;D

Присутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Одг: Нов пасош
« Одговори #22 на: 27 Јули 2021, 14:23:18 pm »
Потврдено и од МВР, не може во друг град да извадиш пасош, само според адреса на живеење.

Прв слободен термин по редовна постапка е 09.09.2021, ако на некој му се брза само итна, 4.600 денари наместо 1.600 колку е по редовна.


Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4057
Одг: Нов пасош
« Одговори #23 на: 28 Јули 2021, 17:17:51 pm »
@AUUU  да не имаш инфо за колку време се готови пасошите по итна?

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14031
  • Пудингот на шоферството
Одг: Нов пасош
« Одговори #24 на: 28 Јули 2021, 17:26:21 pm »
2-3 дена се чека Битола,Скопје можи побрзо.Пошо во Битола го чекаш да го пуштат од Скопје.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4057
Одг: Нов пасош
« Одговори #25 на: 28 Јули 2021, 17:29:04 pm »
2-3 дена се чека Битола,Скопје можи побрзо.Пошо во Битола го чекаш да го пуштат од Скопје.
Мече, од деновиве ти е ова инфо? Знам порано у нормални ситуации беа за макс 2 дена готови, ама годинава имаше фрки со образци и не знам што, па се секирам да не се пролонгира па да не можеме на одмор да идеме :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14031
  • Пудингот на шоферството
Одг: Нов пасош
« Одговори #26 на: 28 Јули 2021, 17:33:00 pm »
Па јас вадев нов пасош во месец Март-Април.Се закажав од Германија на телефон за понеделникслетав Сабота,се сликав Понеделникот,Средата ми стигна во Битола,Четвртокот летав за назад.
Во меѓувреме направив 5-6 кафани. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4057
Одг: Нов пасош
« Одговори #27 на: 28 Јули 2021, 17:35:25 pm »
Немаше тогаш фрка не ме заебавај, бајато инфо ми даваш тука  ;D

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: Нов пасош
« Одговори #28 на: 28 Јули 2021, 17:52:09 pm »
Pasos zemen deneska, posle saat vreme cekanje, vrucina, guzva i kup nervozni ludje.
Slikanjeto bese na 12 a zakazano pred skoro dva meseci.

So novoto ime :)
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4057
Одг: Нов пасош
« Одговори #29 на: 29 Јули 2021, 09:49:13 am »
Pasos zemen deneska, posle saat vreme cekanje, vrucina, guzva i kup nervozni ludje.
Slikanjeto bese na 12 a zakazano pred skoro dva meseci.

So novoto ime :)
@Marakana  по редовна постапка?