Автор Тема: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)  (Прочитано 14589 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #60 на: Октомври 21, 2020, 20:22:30 pm »
Update: ставен нов акумулатор. Exide Carbon 53. Стариот испушти душа на првиве пониски температури, со него беше купена колава, не знам колку траел.

Беа средени неколку козметички оштетувања.

Едно време се размислуваше за плин поради релацијата која се возеше секој ден (Водно - Јурумлери), ама поради промена на работно место, таа релација драстично се намали, па сега за сега ништо ново на тој план.

Друго, се по старо.

Sent from my Mi 9T Pro
« Последно менување: Октомври 21, 2020, 20:28:24 pm KaZaN »

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #61 на: Ноември 06, 2020, 20:34:00 pm »
Минатиот викенд, ставени зимските гуми (не водам евиденција колку КМ биле поминати). 2 од летните гуми си ја извозеа последната сезона. 2 нови ќе се купуваат наредна сезона. Исто така бидна и тука регистрација, супер помина на технички, и тоа ќе да е тоа. :)

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 353
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #62 на: Ноември 14, 2020, 00:32:24 am »
можеби е off-topic, ама според кој критериум аутово е 'coupe' ?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #63 на: Ноември 14, 2020, 00:36:32 am »
Не знам.

Али така го водат.

Sent from my Mi 9T Pro