Автор Тема: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)  (Прочитано 7721 пати)

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1378
 • Eбач на батерии :D
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #15 на: Декември 19, 2018, 18:36:09 pm »
Вечно име, здравје и успеси во следната година.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #16 на: Декември 19, 2018, 21:42:07 pm »
Да ве испоштувам у сите теми.

Фала на сите за честитките. Да сте живи и здрави и догодина да ми честитате.

Sent from my Redmi Note 5


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #17 на: Март 22, 2020, 12:10:00 pm »
На почетокот на неделава беа ставени летните гуми. За астрава не водам евиденција колку точно километри се поминати, тоа стариот рачуна.

За некои 500-600км ќе се прави редовен сервис (масло и филтри). Друго за сега нема пипнато, фала богу се е како што треба. Нема ни 100.000 уште, и така. :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #18 на: Март 28, 2020, 10:29:55 am »
Денес редовен сервис.

Променети масло, филтер за масло, филтер за кабина и филтер за воздух.

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #19 на: Ноември 06, 2020, 20:32:23 pm »
Ставени беа зимските гуми деновиве (не водам евиденција тука колку километри има поминато). Беше регистрирана пред 2 недели, се е ОК. Планови - само редовен сервис. :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #20 на: Ноември 14, 2020, 10:46:51 am »
После 6 и пол години, вчера откажа акумулаторот (Exide Classic 55).

Одма беше заменет. Земен е Exide Carbon Boost 53.

Sent from my Mi 9T Pro


Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22159
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #21 на: Ноември 14, 2020, 11:27:12 am »
Колку км помина од 2010?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #22 на: Ноември 14, 2020, 11:28:22 am »
Меѓу 90.000 и 100.000км. Не знам точно. Треба да видам.

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10744
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #23 на: Ноември 14, 2020, 19:32:56 pm »
10K годината. Стандард. Убаво си го чуваш Астричето. Браос.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Astra H (Classic III) 1.4 66kw (2010)
« Одговори #24 на: Ноември 14, 2020, 19:34:14 pm »
Сега баш проверив... 91.000км

Sent from my Mi 9T Pro