Автор Тема: Мобилни телефони - (цени, 12/16)  (Прочитано 4930 пати)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« на: Декември 13, 2016, 10:11:11 am »
Моментални цени и лагер:

Може и замени за вашиот iPhone или Samsung. Контакт овде или на нашиот фб профил.


APPLE
iPhone 7 PLUS (black, jetblack,128gb,novi) = 989€
iPhone 7 (rose gold, black, jet black, neverlock, novi, 128GB) = 789€
iPhone 7 (128gb, gold, 11m garancija) = 699€
iPhone 7 (black, rose gold, gold, neverlock, novi, 32GB) = 659€
iPhone 6S PLUS (16gb, gold, neverlock, nov) = 649€
iPhone 6S PLUS (64gb, spacegray, tm) = 529€
iPhone 6S (32gb, spacegray,nov) = 559€
iPhone 6S (black, 16gb, novi) = 529€
iPhone 6S (64gb, spacegray, neverlock) = 449€
iPhone 6S (spacegray, 16gb, neverlock) = 429€
iPhone 6 Plus (spacegray, 16gb, neverlock) = 399€
iPhone 6 (spacegray, 16gb, neverlock) = 349€
iPhone 5S (novi, spacegray,, neverlock, 16GB) = 325€
iPhone 4S (crni, beli) = 79€

iPad Mini 3 (crn, 4G, 64gb) = 239€
iPad Mini 2 (crn, retina) = 169€
iPad Mini 1 (crn) = 109€

SAMSUNG
Galaxy S7 Edge (black, 32gb, novi) = 560€
Galaxy S7 (gold, 32gb, novi) = 499€
Galaxy S6 Edge Plus (gold, 32gb) = 379€
Galaxy S6 Edge (novi, 32gb, beli) = 449€
Galaxy S6 Edge (64gb, gold) = 379€
Galaxy S6 (novi, 32gb, beli) = 399€
Galaxy J5 (beli, novi) = 219€
Galaxy A5 (gold, novi) = 289€
Galaxy S5 (gold, white) = 179€

LG
K10 (novi) = 199€
K8 (novi) = 149€
K4 (novi) = 75€

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5119
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #1 на: Декември 19, 2016, 17:05:16 pm »
Nesto G4 dali imas na lager i koja cena?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #2 на: Декември 20, 2016, 12:33:22 pm »
Nesto G4 dali imas na lager i koja cena?

Nema se otkazav da gi drzam :(

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 519
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #3 на: Декември 21, 2016, 12:19:42 pm »
крале иначе таблетот е lenovo ideatab a2107, имам и стакло ќе поминам денес да го оставам истата цена ќе биде као и предходниот пат? ;D

@ја утнав темата ај преместете во  Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #4 на: Декември 22, 2016, 10:38:50 am »
крале иначе таблетот е lenovo ideatab a2107, имам и стакло ќе поминам денес да го оставам истата цена ќе биде као и предходниот пат? ;D

@ја утнав темата ај преместете во  Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)

Може...

Отсутен zvonkog

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 990
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #5 на: Декември 27, 2016, 10:50:24 am »
Купувам зачуван Samsung S6 Edge+(да не е кодиран), предност важечка гаранција и целосно паковање да има??


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #6 на: Јануари 02, 2017, 10:49:53 am »
Купувам зачуван Samsung S6 Edge+(да не е кодиран), предност важечка гаранција и целосно паковање да има??Имаме еден, дали ти ги исполнува критериумите помини од утре натака да го видиш. Позз и среќни празници!

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #7 на: Јануари 09, 2017, 13:27:08 pm »
S7 edge нов, боја? и која цена? Ѕвонев на мобилниот кој го имаш оставено ама не одговара никој.... можеби пред празниците гужва.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Мобилни телефони - (цени, 12/16)
« Одговори #8 на: Јануари 19, 2017, 22:17:12 pm »
S7 edge нов, боја? и која цена? Ѕвонев на мобилниот кој го имаш оставено ама не одговара никој.... можеби пред празниците гужва.

Завеан бев на планина :)

Инаку имам црни и бели за сигурно ако се уште ти е потребен.

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг:
« Одговори #9 на: Јануари 19, 2017, 22:25:12 pm »
вчера завршив работа, ѕвонев и на бројот мобилен што го имаш оставено ама никој не дигаше...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk