Автор Тема: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)  (Прочитано 111065 пати)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #90 на: Септември 28, 2018, 16:59:15 pm »
Не знам дали е уште активна темава, ама за Nexus 5 D820 имате ли делови? Стаклото си го напраив сол, ма да уште си работи све, моментално куцам од телефон.

Имаме пиши ми во порака твој број.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #91 на: Септември 28, 2018, 18:09:10 pm »
Не знам дали е уште активна темава, ама за Nexus 5 D820 имате ли делови? Стаклото си го напраив сол, ма да уште си работи све, моментално куцам од телефон.

Имаме пиши ми во порака твој број.


Sent from my iPhone using Tapatalk
А батерија и Lock key дали ви се наоѓа случајно исто нексус 5 d821

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2332
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #92 на: Септември 28, 2018, 18:43:01 pm »
Дисплеј за xiaomi redmi 5  дали имаш и која цена е

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Присутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6520
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #93 на: Октомври 04, 2018, 10:41:05 am »
Колку кошта екран со промена за Huawei Y5 2018?

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #94 на: Октомври 07, 2018, 09:45:07 am »
Колку кошта екран со промена за Huawei Y5 2018?

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


1700 денари за клабери. Но во моментов немам, очекувам нови количини наскоро.

Присутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6520
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #95 на: Октомври 07, 2018, 10:37:15 am »
Фала Крале, ако не го средиме у мегувреме ке те барам!

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Присутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6520
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #96 на: Октомври 10, 2018, 19:15:01 pm »
Крале дали доби екран за Huawei Y5 2018?

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #97 на: Октомври 22, 2018, 10:07:14 am »
Крале дали доби екран за Huawei Y5 2018?

Sent from my Huawei P Smart using TapatalkНе се...

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #98 на: Ноември 22, 2018, 15:27:14 pm »
Цена на комплет дисплеј за С7Еџ ?

Отсутен Cicko Kumplug

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #99 на: Декември 29, 2018, 20:40:29 pm »
Cena za komplet ekran za Samsung S7 edge?

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #100 на: Декември 29, 2018, 21:02:07 pm »
Во 2019 ќе дознаеме...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4680
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #101 на: Декември 29, 2018, 21:19:09 pm »
Околу 200€ 😁

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен gug1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #102 на: Декември 30, 2018, 15:15:50 pm »
150e Половни екрани, користени
200е нови.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5564
 • Бенве сие бенве
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #103 на: Декември 30, 2018, 19:37:59 pm »
Телефонот не вреди 200еур, екранот 200еур. Затоа избегав од самсунг и никогаш нема да купам.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен aurum

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #104 на: Февруари 26, 2019, 12:02:41 pm »
Цена за екран и touch за Samsung J3 (2016)?