Автор Тема: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)  (Прочитано 123089 пати)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Моментален ценовник 12/2016:
iButik.mk - 077 90 80 80

---> IPHONE
iPhone 5/5S/5C = 1500 den.
iPhone 6 =............ 2500 den.
iPhone 6+ =......... 4000 den.
iPhone 6S =......... 4500 den.
iPhone 6S+ =....... 9000 den.

---> IPAD
iPad Air = 4500 den.
iPad 4 = 3500 den.
iPad 3 = 3500 den.
iPad 2 = 3000 den.
iPad Mini 2 = 3000 den.
iPad Mini = 2500 den.

---> SAMSUNG
Galaxy S3 =.......... 1000 den.
Galaxy S4 =.......... 1500 den.
Galaxy S5 =.......... 2500 den.
Galaxy Note 2 =.... 1000 den.
Galaxy Note 3 =.... 1500 den.

KOMПЛЕТНИ ЕКРАНИ
iPhone 7+ =....................29900 денари
iPhone 7 =......................23900 денари
iPhone 6S+ = ......1̶4̶5̶0̶0̶ 11000 денари
iPhone 6S = ...........9̶5̶0̶0̶ 8500 денари
iPhone 6+ = ...........8̶5̶0̶0̶ 5500 денари
iPhone 6 = .............4̶5̶0̶0̶ 3500 денари
iPhone 5/5S/5C =.. 2̶8̶0̶0̶ 2500 денари
iPhone 4/4S = .......1̶5̶0̶0̶ 1200 денари
Galaxy S3 = ...................4500 денари
Galaxy S4 = ...................5000 денари
Galaxy S5 = ...................9000 денари
Galaxy S6 = ...................9500 денари
Galaxy S6 Edge =.........12000 денари
Galaxy S6 Edge Plus = 14500 денари
Galaxy S7 = .................10000 денари
Galaxy S7 Edge =.........17500 денари
Galaxy Note 3 =..............9500 денари
Galaxy Note 4 =..............9500 денари
Galaxy Note 5 =............12000 денариiButik.mk - 077 90 80 80
(бул. Партизански Одреди, веднаш спроти Универзална сала, до Броз кафе)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3448
 • Samo VW je auto!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #1 на: Ноември 27, 2016, 13:10:39 pm »
Што 1000 за Ноте 2?
GTI je zmaj

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #2 на: Ноември 27, 2016, 15:23:24 pm »
Што 1000 за Ноте 2?

Стакло.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3448
 • Samo VW je auto!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #3 на: Ноември 27, 2016, 22:04:59 pm »
Имаш цел housing за ноте 2? Ако имаш дали е оригинал или пак само рамка да смениме.
GTI je zmaj

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #4 на: Ноември 28, 2016, 01:25:26 am »
Имаш цел housing за ноте 2? Ако имаш дали е оригинал или пак само рамка да смениме.

Рамка нова, куќиште половно ако сакаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2571
 • Шалабајзер
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #5 на: Ноември 28, 2016, 02:49:48 am »
A zadno kapache(housing) za iphone 6 space gray imash ?
No turbo, no fun :)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #6 на: Ноември 29, 2016, 10:27:25 am »
A zadno kapache(housing) za iphone 6 space gray imash ?

Ново реплика има, а ако сакаш помини да видиш какви имам оригинални (користени) - би требало да имам и некои перфектно зачувани.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2640
Одг:
« Одговори #7 на: Декември 27, 2016, 21:33:02 pm »
Displej za samsung j5 2016 tacot raboti

Sent from my F5 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #8 на: Јануари 02, 2017, 10:50:06 am »
Displej za samsung j5 2016 tacot raboti

Sent from my F5 using Tapatalk


Нема моментално никаде за овие модели.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33037
 • Таков е животот... јебига
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #9 на: Јануари 02, 2017, 12:44:53 pm »
Среќна нова година Крале

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #10 на: Јануари 03, 2017, 10:15:00 am »
Среќна нова година Крале

Среќна и на тебе и на цел форум! :)

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3012
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #11 на: Јануари 03, 2017, 13:43:09 pm »

Krale, чаре?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #12 на: Јануари 04, 2017, 09:18:46 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Krale, чаре?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Krale, чаре?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using TapatalkTреба да се вади све од куќиштето и да се исправа - или да се става во ново куќиште.

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #13 на: Јануари 05, 2017, 12:11:33 pm »
Крале, кажи ми колку пари ќе чини промена на екран и заден капак на samsung galaxy ace 4, еве и слики во прилогДавам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #14 на: Јануари 19, 2017, 22:16:28 pm »
Крале, кажи ми колку пари ќе чини промена на екран и заден капак на samsung galaxy ace 4, еве и слики во прилог

Повеќе од што се исплати.