Автор Тема: Moбилни телефони (цени 11/16)  (Прочитано 4583 пати)

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Moбилни телефони (цени 11/16)
« на: Ноември 20, 2016, 22:27:31 pm »
Моментални цени и лагер:

Може и замени за вашиот iPhone или Samsung. Контакт овде или на нашиот фб профил.


APPLE
iPhone 7 PLUS (rosegold,128gb,novi) = 999€
iPhone 7 PLUS (rosegold,32gb,novi) = 899€
iPhone 7 (silver, crni, neverlock, novi, 128GB) = 799€
iPhone 7 (128gb, gold, 11m garancija) = 749€
iPhone 7 (black, rose gold, neverlock, novi, 32GB) = 699€
iPhone 6S PLUS (16gb, gold, neverlock, nov) = 649€
iPhone 6S PLUS (64gb, spacegray, tm) = 549€
iPhone 6S (32gb,rosegold,nov) = 559€
iPhone 6S (black, silver, 16gb, novi) = 539€
iPhone 6S (64gb, silver, spacegray, neverlock) = 479€
iPhone 6S (spacegray, rosegold, 16gb, neverlock) = 449€
iPhone 6 Plus (spacegray, 16gb, neverlock) = 399€
iPhone 6 (spacegray, 16gb,spacegray neverlock) = 349€
iPhone 6 (silver, 16gb, ONE) = 299€
iPhone 5S (novi, spacegray, silver, neverlock, 16GB) = 325€
iPhone SE (rosegold,16gb, neverlock) = 319€
iPhone 4S (crni, beli) = 79€

iPad Mini 2 (crn, retina) = 169€
iPad Mini 1 (crn) = 109€

SAMSUNG
Galaxy S7 Edge (black, 32gb, novi) = 560€
Galaxy S7 (gold, 32gb, novi) = 499€
Galaxy S6 Edge Plus (gold,32gb) = 399€
Galaxy S6 Edge (novi, 32gb, beli) = 449€
Galaxy S6 Edge (32gb, crn) = 379€
Galaxy S6 (novi, 32gb, beli) = 399€
Galaxy J5 (beli, novi) = 199€
Galaxy A3 (gold, novi) = 219€
Galaxy S5 (gold,white) = 179€
Galaxy Note 4 (new, gold) = 429€
Galaxy Note 4 (crn) = 279€

LG
K10 (novi) = 199€
K8 (novi) = 149€
K4 (novi) = 75€

SONY
M5 (nov) = 249€

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1755
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Moбилни телефони (цени 11/16)
« Одговори #1 на: Ноември 25, 2016, 23:24:39 pm »
Крале дали имаш Samsung Galaxy J3 и ако имаш која цена е?
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Moбилни телефони (цени 11/16)
« Одговори #2 на: Ноември 27, 2016, 12:55:44 pm »
Крале дали имаш Samsung Galaxy J3 и ако имаш која цена е?

Имаме да - 150еур.

Отсутен vele85

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 567
Одг:
« Одговори #3 на: Ноември 27, 2016, 14:43:49 pm »
Крале што имаш  да понудиш   докај 4000 - 5000 ден  телефонче, андроид да е

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Moбилни телефони (цени 11/16)
« Одговори #4 на: Ноември 27, 2016, 15:24:02 pm »
Крале што имаш  да понудиш   докај 4000 - 5000 ден  телефонче, андроид да е

Некое LG и Sony имам постари моделчиња по 2-3000 ако сакаш така нешто...

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3228
Одг: Moбилни телефони (цени 11/16)
« Одговори #5 на: Ноември 27, 2016, 16:18:46 pm »
Imas ete i lg k4 vo ponudata ;D

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2500
Одг: Moбилни телефони (цени 11/16)
« Одговори #6 на: Ноември 27, 2016, 21:51:20 pm »
S3 mini, стакло имам, екран колку е ?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Moбилни телефони (цени 11/16)
« Одговори #7 на: Ноември 28, 2016, 01:26:15 am »
S3 mini, стакло имам, екран колку е ?

Немам во моментов. Инаку стаклото ти е џабе.


Sent from my iPhone using Tapatalk