Автор Тема: Промена на плоча на Iphone 6S  (Прочитано 6679 пати)

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Промена на плоча на Iphone 6S
« на: Септември 19, 2016, 13:39:47 pm »
Ајде да ја сефтосаме темата, крале колку пари чини промена на плочa на Iphone 6S и дали има попуст за промена на плоча на повеќе уреди( пријател има 3 6S со рикната плоча).
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Промена на плоча на Iphone 6S
« Одговори #1 на: Септември 19, 2016, 13:43:10 pm »
3 за помалку од година? Мириса за сериски фелер.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Промена на плоча на Iphone 6S
« Одговори #2 на: Септември 19, 2016, 14:26:36 pm »
3 за помалку од година? Мириса за сериски фелер.

Хахахахаха, и мене ми е сомнително :D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18861
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Промена на плоча на Iphone 6S
« Одговори #3 на: Септември 19, 2016, 14:29:20 pm »
На icloud се заклучени па сега чаре бараат :D

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Промена на плоча на Iphone 6S
« Одговори #4 на: Септември 19, 2016, 15:03:04 pm »
На icloud се заклучени па сега чаре бараат :D

Ете и дарт е паметен кога сака ;D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Промена на плоча на Iphone 6S
« Одговори #5 на: Ноември 14, 2016, 00:31:25 am »
Наскоро ќе почне да има и плочи за 6/6S - реално досега не беше исплатливо. Очекувајте дека цените ќе бидат 70% од вредноста на телефонот отприлика, така да не знам за исплатливост!