Автор Тема: совет за лаптоп  (Прочитано 6045 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: совет за лаптоп
« Одговори #15 на: 15 Ноември 2016, 02:03:50 am »
Dell според мене се покажаа како најдобри лаптопи. Имав доверба и во Toshiba ама гадно се заебав.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8593
 • Пичлеме
Одг: совет за лаптоп
« Одговори #16 на: 15 Ноември 2016, 07:39:40 am »
Точно. Искуства со неколку Dell лаптопи (ама од висока класа), немаат гајле, фучат. Исто така и Lenovo, високата класа, не евтините, ептен издржливи магариња :)
Веројатно сите од повисока класа се издржливи и доверливи, овие евтините се сите пластикарија и то е то. Од пластикариите Dell затоа што има 3 години гаранција.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4977
 • The Spartan General
Одг: совет за лаптоп
« Одговори #17 на: 15 Ноември 2016, 08:36:47 am »
Точно. Искуства со неколку Dell лаптопи (ама од висока класа), немаат гајле, фучат. Исто така и Lenovo, високата класа, не евтините, ептен издржливи магариња :)
Веројатно сите од повисока класа се издржливи и доверливи, овие евтините се сите пластикарија и то е то. Од пластикариите Dell затоа што има 3 години гаранција.

Сега ќе дојде Џонтра и ќе ти објасни колку грешиш. Мене веќе ми објасни. Сега сум просветлен. Ама јас пак ќе си купам Делл.  :D :D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8593
 • Пичлеме
Одг: совет за лаптоп
« Одговори #18 на: 15 Ноември 2016, 10:10:09 am »
Нема шо да ми објаснува за Dell од високата класа, а за овие до 500 евра спомнав, пластикарија, како ќе се погоди :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33980
 • Таков е животот... јебига
Одг: совет за лаптоп
« Одговори #19 на: 15 Ноември 2016, 10:19:06 am »
Вие сте сите толку големи светци, све си знаете најдобро, шо-ќе-ви Џонтра.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8593
 • Пичлеме
Одг: совет за лаптоп
« Одговори #20 на: 15 Ноември 2016, 11:34:23 am »