Автор Тема: паркинг сензори,какви?  (Прочитано 43693 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54756
 • Махер
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #45 на: 21 Февруари 2023, 12:24:20 pm »
Сензори ако немаш во 2023та година, одма да си ставиш. Најскапие и најдобрите што може да ги најдеш. Само со титкање, не мора друго. Ама без сензори назад никако.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5007
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #46 на: 21 Февруари 2023, 15:10:21 pm »
Има едно електромагметно црево јас тоа се думам да нарачам, нема ни бушење ни ништо,  за мој потреби доста е. Иначе имам имам сензори дома и тоа слик,  како фабричките се монтираат рамни со браникот,  нема кругови испупчени. Арно шо ми текна да ги проверам пред да го бушам браникот, срање невидено излегоа, фул бииип е на едно пола метро,  за до толку и јас не сум ќорав.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4923
 • Пиши лаже
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #47 на: 21 Февруари 2023, 15:46:36 pm »
Хм, Браво -то не е многу големо па да ставаш сензори. Не го оштетувај браникот ако немаш дупчиња. :)
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5681
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #48 на: 21 Февруари 2023, 16:09:29 pm »
Хм, Браво -то не е многу големо па да ставаш сензори. Не го оштетувај браникот ако немаш дупчиња. :)
Бравото имаше фабрички сензори и е продадено пред скоро година време,на него се навикнав со сензори и сеа шубе ми е без нив,сеа алфа возам 😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4923
 • Пиши лаже
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #49 на: 21 Февруари 2023, 16:26:28 pm »
Ау да, згрешка..
https://youtu.be/pZdcp9d_E6c


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that