Автор Тема: паркинг сензори,какви?  (Прочитано 43443 пати)

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #15 на: 28 Декември 2011, 13:54:12 pm »
кој не паркирал Астра ГТЦ у рикверц, не знае што е мака  ... :):):)

Отсутен DC

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 256
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #16 на: 28 Декември 2011, 15:41:00 pm »
кој не паркирал Астра ГТЦ у рикверц, не знае што е мака  ... :):):)
Се е ствар на осет. Отвори ги ушите и со осети го моментот кога ке се лупнеш :)

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #17 на: 31 Декември 2011, 15:25:19 pm »
кој не паркирал Астра ГТЦ у рикверц, не знае што е мака  ... :):):)
Се е ствар на осет. Отвори ги ушите и со осети го моментот кога ке се лупнеш :)

Вози другар у рикверц, а овој позади му кажува...

- Ајде ајде ајде. ајде, ајде .... БУП...

Добро, доста ....

:P

Отсутен GOLF 1 GTI

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 258
 • NO TURBO,NO FUN :))
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #18 на: 16 Јануари 2012, 23:47:40 pm »
најдобар паркинг сензор :)
http://www.youtube.com/watch?v=R7VXlAFhRTI&feature=share
smekeri tuniraju,picke se drogiraju :)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #19 на: 17 Јануари 2012, 00:01:59 am »
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #20 на: 17 Јануари 2012, 02:17:51 am »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #21 на: 17 Јануари 2012, 13:30:33 pm »
имате ли попуст од тие сензори што се 3990?
или само на овие што се 5300?
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #22 на: 21 Јануари 2012, 23:22:21 pm »
За клабери секогаш имало попуст,повели дојди посети не, разгледај ,има избор...Поздрав
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен veve

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 37
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #23 на: 28 Април 2013, 17:42:38 pm »
За клабери секогаш имало попуст,повели дојди посети не, разгледај ,има избор...Поздрав
[/
За клабери секогаш имало попуст,повели дојди посети не, разгледај ,има избор...Поздрав
Prasanje za dog security... Vozam opel vectra 2006 godina karavan, imam fabricki parking senzori, predni i zadni. Pred nekolku nedeli mi rikna desniot-zaden parking senzor... Mora li da go zamenam so original senzor koj sto treba da go naracuvam ili se resava toa i kaj vas so druga marka na senor?
VW Passat 1.9TDI    95
VW GOLF 4 1.6 RS    99
Ford Focus 1.6         00  
Opel Astra 1.7 CDTI  05
Opel Vectra 1.9 CDTI 07

Отсутен banjifiko

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 120
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #24 на: 28 Април 2013, 18:30:35 pm »
Јас имам проблем со дисплејот, дали може само тој да се смени


Отсутен jufka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 98
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #25 на: 29 Април 2013, 00:54:22 am »
Мене до пред некој ден ми работеја, сеа не свират ???Што може да е проблем?

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #26 на: 29 Април 2013, 01:00:35 am »
da ne ti crknal osigurac ? ili nemas kontakt ? Od kaj e povrzan ? Ako e od rikverc svetloto moze da e do problem so kabel, napojuvanje ...

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #27 на: 28 Мај 2013, 22:45:26 pm »
Јас имам проблем со дисплејот, дали може само тој да се смени

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Треба да се види на лице место во секој случај
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #28 на: 29 Мај 2013, 00:45:09 am »
banjifiko се средува ова без проблем

Отсутен grandemiki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 272
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #29 на: 04 Септември 2014, 15:46:59 pm »
Паркинг сензорите не ми пипкаа и кога ке ставиш во рикверц на дисплејот доаѓа струја трепкање и после се губи можно е осигурачот да  е цркнат ?? и кај да го најдем мн ги има :D