Автор Тема: Прва возачка тура за 2016- та  (Прочитано 37633 пати)

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #105 на: 22 Февруари 2016, 18:56:53 pm »
2.0 16v turbo од Fiat Coupe

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #106 на: 22 Февруари 2016, 18:59:05 pm »
Епа тој е де ...

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #107 на: 22 Февруари 2016, 19:04:57 pm »
Абе 95% е ист со Q4 155 моторот, али не е од алфата:)

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4206
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #108 на: 22 Февруари 2016, 20:24:42 pm »
имаш кратко објаснување на првото видео :)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #109 на: 24 Февруари 2016, 16:54:12 pm »
Ideux dame?

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #110 на: 24 Февруари 2016, 18:19:33 pm »
Da :)

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #111 на: 24 Февруари 2016, 19:21:44 pm »
Некој ми го крадел авто ;D
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #112 на: 25 Февруари 2016, 00:24:44 am »

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #113 на: 25 Февруари 2016, 01:25:32 am »
Mix? :D

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 847
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #114 на: 25 Февруари 2016, 01:25:54 am »
Ајде ин.