Автор Тема: Водородни ќелии (H2), хидро метан и HHO (Brown's gas) ќелии  (Прочитано 41979 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9222
Одг: Водородни ќелии (H2), хидро метан и HHO (Brown's gas) ќелии
« Одговори #90 на: Февруари 22, 2013, 21:02:26 pm »
нема логика да троши помалце со ххо .. може вода ако се додади ќе се зголеми компресијата па ќе има помала потрошувачка, може и ќе пукне моторот со вода или ќе зариба... како и да е, јас сум убеден дека ххо нема ефикасност.... или ако има, на сметка на моторот може да биде, смесата од бензин и воздух ако се пали побрзо, може да го истурка клупот побрзо, да настанат компликации... сепак за побрзо согорување на смесата досега се користеле други докажани и безбедни технологии... секако ако ти го позатегнат плинот понема да троши- понема ни да оди...