Автор Тема: Прв Волво собир во Македонија  (Прочитано 5876 пати)

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Прв Волво собир во Македонија
« на: Септември 01, 2015, 00:19:17 am »
Прв Волво собир во Македонија за сопствениците и љубителите на Волво возилата.

На 27-09.-2015 (недела), на пладне во 12h, на паркингот во ново лисиче (Скопје) точно пред ЕВН, (од десна страна паркингот), веднаш после паркот со авиончето (парк писта), слободно дојдете, да се видиме, запознаеме, подружиме некој саат. Ако има воља, и желба, после тоа, можеме да идеме (кој сака) негде на кафе. Во обиди сме да организираме и мида-волво да донесе барем еден примерок на тест, но ке видиме дали ке се деси тоа.

Се гледаме таму и се надевам времето ќе не послужи, поздрав.

https://www.facebook.com/events/873964239317974/
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #1 на: Септември 02, 2015, 14:35:21 pm »
сите волваши, љубители а и тие што немаат волво а сакаат дружба, да дојдат, да не зеам да ги собирам еден по еден со пријателов:

www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2533
Одг: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #2 на: Септември 02, 2015, 15:36:57 pm »
Ќе гледам да дојдам
« Последно менување: Септември 02, 2015, 15:42:22 pm smole »

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #3 на: Септември 11, 2015, 09:49:48 am »
бамп..

 ;D ;D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2533
Одг: Re: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #4 на: Септември 24, 2015, 17:01:40 pm »
Nema da sum u Skopje, ubav pomin!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10694
Одг: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #5 на: Септември 24, 2015, 17:07:47 pm »
Јас не пропуштам :D Доаѓам. Само малце актуелизирајте го ова на FB.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #6 на: Септември 27, 2015, 00:30:52 am »
Ајде клабери се гледаме утре :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Прв Волво собир во Македонија
« Одговори #7 на: Септември 27, 2015, 10:45:38 am »
денес е денот... се гледаме...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време