Автор Тема: Летен Викенд Собир?  (Прочитано 26095 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Летен Викенд Собир?
« на: 27 Јули 2015, 11:19:00 am »
Ќе се организира ли клаберство да направи летен викенд собир со преспивање во Охрид? Сега е таман време да се мафне народ од Скопје. Во Охрид езерото не е веќе толку ладно и може скопјанец без церемонија да влезе на мочање. Плус клаберско возење, битолчанки со големи цицки и ред други работи...

Има ли кворум и желба?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг:
« Одговори #1 на: 27 Јули 2015, 11:55:46 am »
Си идам за Мк бројте ме ак има нешто

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #2 на: 27 Јули 2015, 12:03:41 pm »
Има, јас ќе сум во Охрид од Сабота па радо би прошетал таму и таму.
Каде е план да се преспие гОЈДце?

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #3 на: 28 Јули 2015, 00:21:32 am »
абе има и од мене... ама гојдо не ке да сака организира такво нешто, туку го опитува целиот административен корп тука на форумот... т.е. нај задолжениот за таа работа, мистер зеро сигналовски...

а тоа дека ако се иде во охрид, ке му се тупнеме на гојдо во двор, се подразбира... ако не друго, да има пивото кај да стои на ладно... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #4 на: 30 Јули 2015, 20:26:48 pm »
Кај мене во двор тек септември. Наредниве два викенди планирам во охрид да ги поминам, а после тоа сме на одмор во соседната земја со белото море. Па здравје во Септември може пак за викенд да одиме...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #5 на: 30 Јули 2015, 20:29:07 pm »
Од Сабота и јас сум во Охрид, немора во нечиј двор, можи кафе, пиво, плажа, да зјапаме во колите на паркинг, итн
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #6 на: 30 Јули 2015, 23:43:30 pm »
а да клецневме нешто настрана? ке идам во охрид по жешково и ке гледам коли на паркинг... абе пиво, кафе, скариче, ресторант, поред обала нешто...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #7 на: 30 Јули 2015, 23:49:01 pm »
Шо се тиче мене, сеедно ;D
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1273
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #8 на: 31 Јули 2015, 19:45:47 pm »
Јас утре ќе бидам таму :D
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #9 на: 31 Јули 2015, 22:21:34 pm »
Шо се тиче мене, сеедно ;D

Дали клеца дали гледа коли...сеедно! :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #10 на: 31 Јули 2015, 22:38:25 pm »
Кој ќе биде окулу Охрид а сака на плажа да дојде го чекам во Љубаништа на кавадаречка ладна и пиФце. Само нек се пријави

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг:
« Одговори #11 на: 31 Јули 2015, 23:36:14 pm »
Кој ќе оди до љубаништа по гужвиве.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #12 на: 01 Август 2015, 00:44:17 am »
Стварно. Гунгула беше по пат Скопје - Охрид денес. Бев во 19:30 на плажа и имаше гужва по пат за натаму, да не зборам по пат за назад. План ми е утре рано сабајле да ја спраштиме додека не се отрезниле копиљаците.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг:
« Одговори #13 на: 01 Август 2015, 08:44:56 am »
Исто.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Летен Викенд Собир?
« Одговори #14 на: 01 Август 2015, 10:28:33 am »
I jas bozhem ja sprashtiv na Golden, pa eve dojdoa na bazenov indijanci ushte od sabajle, nalet. A kojznae vo tekot na denov ushte kolku dechurlana ke se sobere. Nekoj klaber ako ide neka kazhe.