Автор Тема: Меѓуклубски шампионат во автомобилизам Кичево 2015 Македонија  (Прочитано 4309 пати)

Отсутен Mak1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 442
Поздрав момци оваа година ќе се одржи меѓуклубски шампионат во автомобилизам на патеката во Кичево. Еве го и календарот за истите случувања.

Календар за сезона 2015 на клубски шампионат во автомобилизам на Македонија.
1. Кичево 16/17.05.2015 два натпревари
2. Кичево 20/21.06.2015 еден натпревар
3. Кичево 12/13.09.2015 еден натпревар
4. Кичево 10/11.10.2015 два натпревари

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Ajde neka trgnat rabotive ...

Отсутен Bad-Gamer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
 • Тркач! Брм брм!
  • Официјален сајт на АКК „Никола Карев“ - Скопје
Се спремаат количиња на големо, ако се што се лае пред сезона излезе на патека муабетот, ќе имаме боооогата сезона тркичкии! :D :P
No more Project Seicento, it is gone forever... :cry:
Race Project Yugo 1150ccm3 - Gr.A so aneks - Nacional Class :)
New Project Clio 2.0 16V Sport is here, going on... :P

Just do it! :P

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
A ke ima I avto slalon ,moze I.tuka da pisete nesto poveke okolu toa.....