Автор Тема: Собир на Audi возила 15.03.2015  (Прочитано 4019 пати)

Отсутен Alksndr

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Собир на Audi возила 15.03.2015
« на: Март 19, 2015, 12:33:06 pm »
Побарав по форумов и никаде не приметив дека новите собири на клубовите на Ауди, Пежо и Сеат се објавени.
Затоа и пишувам во постоечкава тема, да не отварам нова. :)

Имено на 15.3.2015 имаше собир на Ауди возила кај последна 5ка, Скопје.
Имаше интересна дружба и како "шлаг на тортата" испадна следното видео.
Уживајте.П.С. Приметив дека настанот во Гевгелија (организиран од godofspeed) ќе биде дури во јуни, така да може и тој настан да се покрие од дрон :)
« Последно менување: Март 21, 2015, 17:44:14 pm velestrumf »

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5974
 • 69
Одг: Организирање на собир 08.06.2014
« Одговори #1 на: Март 19, 2015, 12:47:29 pm »
Супер идеја, само не ми се допаѓа местото на настанот. Преполно со прашина, згора на тоа автобуси, луѓе...
:)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Alksndr

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: Организирање на собир 08.06.2014
« Одговори #2 на: Март 19, 2015, 12:59:24 pm »
Се надевам дека некој од админите на Audi Club Macedonia групата го чита ова и ќе објасни во детални зошто е избрано тоа место.
Единствено што знам јас е дека претходно било организирано на друго место, па после е преместена локацијата. :)
« Последно менување: Март 19, 2015, 13:19:49 pm Alksndr »

Отсутен Cele004

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
 • Секој успех е триумф на упорноста
Одг: Организирање на собир 08.06.2014
« Одговори #3 на: Март 20, 2015, 01:16:59 am »
Се надевам дека некој од админите на Audi Club Macedonia групата го чита ова и ќе објасни во детални зошто е избрано тоа место.
Единствено што знам јас е дека претходно било организирано на друго место, па после е преместена локацијата. :)
Ако не се лажам промената на локацијата беше заради митингот на вмро во Борис Трајковски. Така прочитав некаде по фб
Мислам, значи млад сум!