Автор Тема: Домашни Миленици  (Прочитано 694311 пати)

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Домашни Миленици
« на: 24 Септември 2011, 23:18:01 pm »
Еве една тема посветена на нашите најверни пријатели , животните т.с милениците . Може да ги кажете вашите предходни миленици , тие што ги чувате сега или што би сакале да чувате .

Јас моментално имам едeн папагал Нимфа , многу интересен , го имам веќе 4 месеци . Ќе ставам некоја слика покасно
Порано имав и куче доберман старо 6 години црно , многу убаво куче само тоа татко ми го чуваше , јас не сум по кучињата.
Порано сум чувал персиска мачка , пит бул на кратко ама тоа не е животно , имав хрчак ама го фрлив од прозор.
« Последно менување: 24 Декември 2013, 18:39:37 pm DareBmw »

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3794
 • Боинг 747
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #1 на: 24 Септември 2011, 23:33:10 pm »
Имам црн вучјак. Стар е година и 9 месеци се вика БЕН :):)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #2 на: 24 Септември 2011, 23:33:57 pm »
Имав и јас хрчак. Еднаш ја отворил вратата од кафезот и излегол. Прошетал низ соба и се вратил назад. После неколку месеци кога го извадив теписонот да го перам видов дека се пиканл позади регалот и го изгризал теписонот и тука направил гнездо. Имаше среќа што недела дена претходно го однесов во парк и го пуштив на слобода иначе ќе му го цвикнев вратчето.

Имавме со жена ми мачка. Тогаш жена ми ми беше девојка уште. Мачката скокна од прв спрат и не се врати повеќе. Ебати животното верно.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #3 на: 24 Септември 2011, 23:34:21 pm »
Интересен в’чко Боки

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #4 на: 24 Септември 2011, 23:35:55 pm »
мачките ми се убави,но некако ментално нестабилни така да не би чувал,а куче,куче сакам и ке сакам повеќе од самиот себеси шо се сакам..... :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #5 на: 24 Септември 2011, 23:36:43 pm »
Боки многу е убав БЕН , одсекогаш сум сакал да чубам вучјак , ама си бара чување а немам време .

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3794
 • Боинг 747
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #6 на: 24 Септември 2011, 23:38:45 pm »
Боки многу е убав БЕН , одсекогаш сум сакал да чубам вучјак , ама си бара чување а немам време .
И јас немам време ама секогаш за него наоѓам :) A кога ќе се вратам од работа само он може да ме развесели

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3063
 • Ќебапбрингер!
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #7 на: 24 Септември 2011, 23:39:41 pm »


Е ова го имав...до пред 5-6 годинки :D ама го дадовме после тоа :S  премногу јако куче срце невидено беше...баш го сакав...и ден денес ми е жал што го дадовме..а секој ден ги напињам моите за куче а нејќат а чујат :(

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #8 на: 24 Септември 2011, 23:40:56 pm »
моментално немам свое лично милениче,ова е на мојата девојка,инаку е Руска пудлица(априкот)мажјак,многу интелегентен,дружељубив некогаш дури и досаден, :D,инаку не се препорачува во близина на мали деца,премногу љубоморен.......името му е ЛУЛЕ,е се бара женка за клецање
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #9 на: 24 Септември 2011, 23:42:20 pm »
Боки многу е убав БЕН , одсекогаш сум сакал да чубам вучјак , ама си бара чување а немам време .
И јас немам време ама секогаш за него наоѓам :) A кога ќе се вратам од работа само он може да ме развесели
Знам и доберманот што го имавме беше многу приврзан со мене , а може и да земам еден вучјак , сега сум послободен . Како е со одржувањето ?

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3794
 • Боинг 747
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #10 на: 24 Септември 2011, 23:42:55 pm »
моментално немам свое лично милениче,ова е на мојата девојка,инаку е Руска пудлица(априкот)мажјак,многу интелегентен,дружељубив некогаш дури и досаден, :D,инаку не се препорачува во близина на мали деца,премногу љубоморен.......името му е ЛУЛЕ,е се бара женка за клецање
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
хаха со џемперче:):):)

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #11 на: 24 Септември 2011, 23:43:59 pm »
моментално немам свое лично милениче,ова е на мојата девојка,инаку е Руска пудлица(априкот)мажјак,многу интелегентен,дружељубив некогаш дури и досаден, :D,инаку не се препорачува во близина на мали деца,премногу љубоморен.......името му е ЛУЛЕ,е се бара женка за клецање
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Мечето си личите ;D ;D ;D
се шалам !! ;D
Има очи ова ?
Многу е интересен !

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3794
 • Боинг 747
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #12 на: 24 Септември 2011, 23:44:44 pm »
Боки многу е убав БЕН , одсекогаш сум сакал да чубам вучјак , ама си бара чување а немам време .
И јас немам време ама секогаш за него наоѓам :) A кога ќе се вратам од работа само он може да ме развесели
Знам и доберманот што го имавме беше многу приврзан со мене , а може и да земам еден вучјак , сега сум послободен . Како е со одржувањето ?
Па ништо страшно јаде ама не многу му земам сува храна и плус салами и колбасици обавезно има ;)

Отсутен IvAnA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 487
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #13 на: 24 Септември 2011, 23:46:17 pm »
Јас чував мачор. Турски ангор. Целиот беше бел и поради тоа се викаше Каспер. 8 години го чував, ама го фатија бубрезите и почина :(.
Сега сакам да чувам хрчак. Набрзо иам у план да си ја остварам желбата, па ќе ви се пофалам со слики коа ќе го зеам ;)

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1813
Одг: Домашни Миленици .
« Одговори #14 на: 24 Септември 2011, 23:47:11 pm »
Не сум во можност да имам домашно милениче, но ако некогаш би имал тоа ќе биде ова!

Never drive faster than your Angels can fly.