Автор Тема: Препораки за канцелариски принтер  (Прочитано 6256 пати)

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 825
Одг: Препораки за канцелариски принтер
« Одговори #15 на: 27 Декември 2014, 18:18:34 pm »
HP и од мене има препорака
кај мене на работа тој малиот lasejet 1100 има 262 000 копии ;D  и гајле нема
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Препораки за канцелариски принтер
« Одговори #16 на: 28 Мај 2017, 20:43:50 pm »
Да ја актуелизирам темава во 2017-та, препорачајте мултифункциски принтер ласер црно бел, цена помеѓу 7000 и 9000 денари, обем на принтање 2-3 илјади месечно.

Отсутен amater

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 159
Одг: Препораки за канцелариски принтер
« Одговори #17 на: 30 Мај 2017, 01:55:28 am »
Да ја актуелизирам темава во 2017-та, препорачајте мултифункциски принтер ласер црно бел, цена помеѓу 7000 и 9000 денари, обем на принтање 2-3 илјади месечно.
или HP или Canon некој модел. иста машина е тоа, пасуваат тонери и за двата, компатибилни тонери се 600-1000ден, џабе.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Препораки за канцелариски принтер
« Одговори #18 на: 31 Мај 2017, 16:59:19 pm »
Купен HP M26A, одличен принтер.