Автор Тема: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.  (Прочитано 15726 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #30 на: Октомври 19, 2014, 20:25:53 pm »
Со вкрај зум се сликани затоа се такви.. Ете на клиото се гледа дека не е со фен ;D

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #31 на: Октомври 19, 2014, 21:02:36 pm »
Ах овој Мојсо да не е ...

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #32 на: Октомври 19, 2014, 21:06:34 pm »
Доискажи се, што е со Мојсие работата? ;D

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4904
 • French diamond
Одг: Кружна Трка Кичево 23-24.09 2017
« Одговори #33 на: Септември 21, 2017, 18:15:45 pm »
Кружна трка Кичево II и IIISeptember 23 – September 24


https://www.facebook.com/events/304786436653321/

Планира некој да оди ? Како ќе биди ? Сабота квалицикации нешто или трки во двата дена ? Кога е поинтересното ? Одамна не сум бил...а и нема ништо во настанот да кажат барем шо ќе има и кога, сат и слично.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #34 на: Септември 21, 2017, 19:46:03 pm »
За Скопје круг се најавија околу 20 натпреварувачи од Србија и ќе има околу 20 наши.

За Кичево колку што знам нема најава за гости од странство, а не знам и наши кои ќе возат. Јас ќе тркнам во недела најверојатно.

Инаку дупла трка ќе биде, Сабота и Недела. Во сабота ќе има повеќе коли, логично.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1378
 • Eбач на батерии :D
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #35 на: Септември 21, 2017, 20:10:26 pm »
@Igor  Може да пишеш подетални информации за скопје круг. Кога,што каде.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #36 на: Септември 21, 2017, 21:15:37 pm »
7-ми октомври, кај саем, само се збори дека нема да биде истата конфигурација на стазата, без паркингот.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #37 на: Октомври 03, 2017, 11:10:14 am »
Кунчер ќе дојде ?  ;D

...Стево Абарт, сигурно  ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #38 на: Октомври 03, 2017, 16:19:34 pm »
Починат е Кунчер.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Кичево 18-19.10.2014.
« Одговори #39 на: Октомври 03, 2017, 23:26:59 pm »
Јасно де.