Автор Тема: DIGIPOS DS-800  (Прочитано 3575 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
DIGIPOS DS-800
« на: 01 Септември 2011, 11:01:45 am »
Знае ли некој каде можам кај нас да купам ваков принтер...Digipos DS-800...ХИТНО МИ ТРЕБА...НАЈХИТНО...ПОХИТНО ЗДРАВЈЕ !!!!!!!!!!« Последно менување: 01 Септември 2011, 11:35:49 am Sportex »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: DIGIPOS DS-800
« Одговори #1 на: 01 Септември 2011, 12:12:32 pm »
Aј прашај овде

ABC Brother

ul. Prashka 92

1000 Skopje

Macedonia

 

Phone +389 2 30 76 405 / +389 2 30 76 432

Fax +389389 2 30 76 405 

Има во Бугарија знам, ама сега не можам да најдам точно која фирма беше.
Мора ли баш DIGIPOS , пошто другиве се скоро исти, можда и исти само друг бренд ...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: DIGIPOS DS-800
« Одговори #2 на: 01 Септември 2011, 12:23:36 pm »
Aј прашај овде

ABC Brother

ul. Prashka 92

1000 Skopje

Macedonia

 

Phone +389 2 30 76 405 / +389 2 30 76 432

Fax +389389 2 30 76 405 

Има во Бугарија знам, ама сега не можам да најдам точно која фирма беше.
Мора ли баш DIGIPOS , пошто другиве се скоро исти, можда и исти само друг бренд ...

Фала друже еве одма ќе вртам....! Знам дека има во Бугарија ама ми треба ако може до утре да се земе...од Бугарија ќе фати време повеќе.
Не работат касите со друг принтер...мора Дигипос да биде.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: DIGIPOS DS-800
« Одговори #3 на: 01 Септември 2011, 12:28:34 pm »
Ништо...бројот што го биравте не постои!

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: DIGIPOS DS-800
« Одговори #4 на: 01 Септември 2011, 16:09:58 pm »
Уф, штета. А бе и на работаме имаме слични, да не речам исти - од Бугарија ги земаме и скапички се знам, само незнам дали се баш Дигипос, пошто ги користиме исто за приклучување на инструмент, ама млеко-анализатор. На 57 термална хартија се ... Ја сум на одмор, а ти ако сакаш еве ти број за контакт: 02/2039-642 Ирина ќе ја бараш и прашај ја бар за фирмата, а ако имаш некоја каса со тебе понеси ја да пробаш :) Има мислам уште два-три на лагер, само да ти вршат работа, а да се специфични - ептен се, работат на 12 Волти (со адаптер) и 9 пински RS232 за пренос на податоци ...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: DIGIPOS DS-800
« Одговори #5 на: 01 Септември 2011, 16:22:02 pm »
Уф, штета. А бе и на работаме имаме слични, да не речам исти - од Бугарија ги земаме и скапички се знам, само незнам дали се баш Дигипос, пошто ги користиме исто за приклучување на инструмент, ама млеко-анализатор. На 57 термална хартија се ... Ја сум на одмор, а ти ако сакаш еве ти број за контакт: 02/2039-642 Ирина ќе ја бараш и прашај ја бар за фирмата, а ако имаш некоја каса со тебе понеси ја да пробаш :) Има мислам уште два-три на лагер, само да ти вршат работа, а да се специфични - ептен се, работат на 12 Волти (со адаптер) и 9 пински RS232 за пренос на податоци ...

Фала друже...каса немам со мене не можам да пробам..касите се у дуќаните а дуќаните далечку.
Им цркнал сабајле принетер еден па немаат зaменски моментално и да не губиме време да нарачуваме од Швајцарија сакав да земам од тука без разлика колку ќе кошта,  оти другово ќе потрае ама нема чаре сега...тоа е!
Во Бугарија нема моментално такви какви шо бараме. :(