Автор Тема: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014  (Прочитано 94301 пати)

Отсутен Mak1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 442
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #420 на: 24 Јуни 2014, 00:23:01 am »
Pa znaci ako se meri vaka jas so Fiat 500-tkata ke dobijam 1vo mesto posto e visoko do polovina kaj mene :D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #421 на: 24 Јуни 2014, 00:32:05 am »
Се согласувам дека нема врска мерењево како на екстремниот.

Така можеби ќе се добие најниска кола, но не и најспуштена.

Ова во стандард варијанта е пониско од 99% од спуштените коли, а има wheel gap кој не смее да го има на ниту една кола ;D

За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #422 на: 24 Јуни 2014, 00:33:10 am »
затоа реков, растојанието и од гума до крило, и од браник/праг до земја.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #423 на: 24 Јуни 2014, 08:29:43 am »
Од браник до земја кола со помали гуми автоматски ќе биде пониска, а нема да е пониска. Еклипсот и без тркала ќе биде висок така. Поло неспуштено, ќе е пониско од патос ЕС класа.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #424 на: 24 Јуни 2014, 10:20:00 am »
jas mislam najdobarreper za merenje kola, e da se meri po najniska nejzina tocka od sasijata koja nemozes daja modificiras,primer, karter,viljuski,patos i taka nateka :) ama aj odi meri :)

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #425 на: 24 Јуни 2014, 10:25:27 am »
Каде е видеото од патарина?

Ќе си го ставам кај мене во кола догодина. :)
https://www.facebook.com/photo.php?v=784080048299674&set=vb.481731885201160&type=2&theater
« Последно менување: 24 Јуни 2014, 12:18:09 pm cuoresportivo159 »
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2566
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #426 на: 24 Јуни 2014, 15:21:30 pm »
Најдобро за мерење е да се направат од стиропор такви како што има од железо на влез на тунел за технички.

И се почнува со одредена висина и се намалува се додека не се стигне до една кола. Во секој круг ќе испаѓаат највисоките.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #427 на: 21 Јули 2014, 00:25:38 am »
ке го има ли видеото од квадкоптерот на нашето идење према гевгелија?
?? ??

намерно се крие содржината или...? дајте барем образложение, зашто не го гледаме видеото во темава? 1,5 месец пројде од хепенингов...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2831
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #428 на: 21 Јули 2014, 23:07:49 pm »
Еј стварно бе....и јас сакам да го видам

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6410
 • Бенве сие бенве
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #429 на: 02 Август 2014, 11:43:54 am »
Можеби не е овде местото, ама да не отварам нова тема, се планира ли собир во догледно време, т.е. август - септември?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #430 на: 02 Август 2014, 12:29:25 pm »
Avgust so site odmori odma ti kazuvam deka nema teorija da ima. Osven nekoja voznja lokalna. Ova po logika.

A za podetalno moze ke pise klasnija.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #431 на: 02 Август 2014, 19:38:51 pm »
јас не очекувам никаква вожња... по моја логика... нека ми се докаже спротивното... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #432 на: 14 Јуни 2015, 16:00:43 pm »
(И монтажно стреиче ќе си донесам.)

Еве, човек од збор. ;D :D Речено - сторено. ! Зеро за премиер ! :D