Автор Тема: European Hill Climb Championship  (Прочитано 43704 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #195 на: Септември 25, 2015, 20:51:54 pm »
Нека му е со среќа втората европска шампионска титула на брдо, па до година и на круг да ни донесе!

Некое сличе од Бузет, се извинувам на лошиот квалитет, од fb ги линкував, ме мрзи да ги ставам на flickr.И еве каква чест ни направија.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #196 на: Март 08, 2016, 16:08:02 pm »

Отсутен gtiT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #197 на: Април 06, 2022, 22:27:29 pm »
https://www.fia.com/news/ehc-stefanovski-and-pulic-return-their-roots

Игор со hyundaiто повторно по брда   8)

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 384
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #198 на: Април 07, 2022, 09:50:43 am »
Нико Пулиќ ќе е тука главната ѕверка годинава. А и реално ѕвер е човекот :)
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1114
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #199 на: Април 07, 2022, 10:32:28 am »
Штета мицито што го продаде иџе пак ке плескаше

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 261
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #200 на: Април 07, 2022, 11:01:56 am »
како леташе тие две шампионски сезони човече , не му беа ни блиску  8)

Отсутен gtiT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #201 на: Април 10, 2022, 20:46:35 pm »
https://www.facebook.com/100044171647133/posts/521116469370737/

2ро место  8)
Има негде да се гледаат тркиве?

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1114
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #202 на: Април 10, 2022, 20:48:45 pm »
Ја пратев само лајв на резултатите за ситно не доби прво место десетинки дали 0.9 или 0.7 беше од првиот, на еден од лајвовите кај него најави дека тешко се вози со колава ради мењачот и дека очекува за следната краток мењач што би го направило по конкурентен, нема да ме изненади да земе прво место до крај во класата негова класа 3 вози