Автор Тема: Хардвер сервисери за лаптопи, компјутери и слична опрема  (Прочитано 11443 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Мислам дека ваква тема фали. да препорачувате сервиси или ако некој бара тука да си пише за што бара сервис за проблеми со хардвер... нели, брендот е битен, кој за што е специјализиран. пишувајте телефони и локација кога ке посочувате некого...јас конкретно прашав во една тема и никој не ми одговори... за асус кој е сервисер. во офис ми цркна нај веројатно графичката (по тоа што брат ми го издетектира) и сега имам развлечена слика со огромни икони, бледа и т итн... кој сервисира поволно  а доволно квалитетно АСУС? дајте препорака со локација и број.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Баш ме интересира кој е тој сервисер што ќе отвора стар лаптоп за да го прави.

Еднаш еден мој добар пријател сервисер за електрика (не Тони) ми рече: монитори, телевизори, принтери, лаптопи  кои немаат минимум 12.000 реална моментална цена не се исплати да се прават. Цената би била пола од вредноста и со тоа сервисот неразумен (со оглед на тоа што и малку е тоа што може да се сервисира).

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Баш ме интересира кој е тој сервисер што ќе отвора стар лаптоп за да го прави.

Еднаш еден мој добар пријател сервисер за електрика (не Тони) ми рече: монитори, телевизори, принтери, лаптопи  кои немаат минимум 12.000 реална моментална цена не се исплати да се прават. Цената би била пола од вредноста и со тоа сервисот неразумен (со оглед на тоа што и малку е тоа што може да се сервисира).

лаптопот е со тазе истечена гаранција (2 годишна) и сигурно кошта повеке до 12.000 денари...

немој да се истрчуваш како прле пред маторе со заклучокот дека е стар лаптоп и дека нема кој да го отвори...

Пробај овде http://forum.carclub.mk/index.php/topic,11409.0.html.

фала... ке пробам
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Неколку лаптопи ми чистеле и премачкувале со пасти во к2лаптоп кај Тобако 2 во Аеродром и сум презадоволен. Истиот/следниот ден беа готови, цената беше како што се договоривме на почетокот, сосема професионална услуга.

А гледам дека мењаат и графички на лаптопи и сл - ака reballing (ако добро го искуцав).

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
За Асус се овластени АМЦ и СЕТ.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
немој да се истрчуваш како прле пред маторе со заклучокот дека е стар лаптоп и дека нема кој да го отвори...

Какво прле си ти...
Без разлика колку ти чини лаптопот информацијата што ја дадов е таа.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
онак јави се утре ;)
К2 си се супер, а ако сакаш да пцуеш однеси го во Сааф :D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
кај е тоа К2 кај тобако 2?

пецко.. тебе да те барам утре? за истиот е со тастатурата...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20076
Ќе ти пишам утре број од човек што прелемува графички(чипови) на лаптопи на кои што е можно тоа ( а можно е на повеќето ). Само да го најдам.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
кај е тоа К2 кај тобако 2?

пецко.. тебе да те барам утре? за истиот е со тастатурата...

мене мене, и ние праиме реболинг

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
те барам утре тогаш... а тоа реболинг, што и да значи (дудук по ова прашање) преведи ми го, а моеш и утре...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Pistorij

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 985
 • ECU rejected...
те барам утре тогаш... а тоа реболинг, што и да значи (дудук по ова прашање) преведи ми го, а моеш и утре...
промена на контактите што го поврзува чипот со плочата, обично се ситни мали топчиња.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
ок.. фала на инфо... ама ке дознаат утре дали е до тоа или не...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време