Автор Тема: Vnatresna antena za vo avtomobil  (Прочитано 4653 пати)

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Vnatresna antena za vo avtomobil
« на: 03 Март 2014, 18:26:56 pm »
Kade mozham da kupam vnatresna antena za Opel Corsa C, onaa sto se lepi kaj retrovizorot od vnatre ili pak imate nekoj podobar predlog za antena?
Inaku fabrickata antena (kabelot) e najverojatno skinat nekade i nikako nemoze da se otkrie zosto ne funkcionira.
I isto taka na ovoj tip na kola(radio) kako istata antena bi se povrzala na sistemot za muzika.

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Vnatresna antena za vo avtomobil
« Одговори #1 на: 03 Март 2014, 20:48:43 pm »
Nikoj neznae kade ima?

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Vnatresna antena za vo avtomobil
« Одговори #2 на: 03 Март 2014, 22:53:35 pm »
Порано јас земав за кадетот од грција овде не знам каде има немам сретнато таква антена ама јас таа што ја имав многу пречки имаше во сигналот не фаќа добро како овие што се надворешните.А што е проблемот со твојата антена зошто не може да ја напрвиш колку знам тие се како на астрата позади се одштрафи ја антената од шасијата ама треба тапацирот на кровот да го извадиш и види да не има таму проблем на крај краева стави си нов кабел лесно може да го поставиш ако го извадиш тапацирот.....

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Vnatresna antena za vo avtomobil
« Одговори #3 на: 04 Март 2014, 10:27:39 am »
ауто лидер... на задните рафтови имаш антени разно разни... имаш и такви внатрешни, позади ретровизор што идат со некакво си појачало...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 923
Одг: Vnatresna antena za vo avtomobil
« Одговори #4 на: 06 Март 2014, 15:18:11 pm »
Vidov edna antena vo carner kaj Goce Delchev studentskiot, 250 den mislam deka beshe...ama dali taa kje pasuva vo Corsa C, na radio aftermarket sum siguren deka kje pasuva zosto dzekot e bash takov, da ne znae nekoj dali e ist pinot-dzekot i za ova fabricko ozvucuvanje na Corsa C ?

Отсутен Pistorij

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 985
 • ECU rejected...
Одг: Vnatresna antena za vo avtomobil
« Одговори #5 на: 06 Март 2014, 16:58:53 pm »
мене ми треба вакво адаптерче

Отсутен Dj_oko

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 90