Автор Тема: Лед Диоди ProXenon!  (Прочитано 13736 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Лед Диоди ProXenon!
« на: 03 Март 2014, 14:26:29 pm »
Ново!!!
Лед диоди од реномираниот производител ProXenon само во Dog Security!
XENON SIDE PARKING LIGHT SET (LED,LED CAN-BUS)
Цена - 300,oo ден

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНА И МОНТАЖА !!!
Side Parking Light Bulb (SET)


XENON SIDE PARKING LIGHT SET (LED,LED CAN-BUS)
Цена - 250,oo ден

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНА И МОНТАЖА !!!
SIDE PARKING LIGHT BULBS ( SET )


PROXENON BA9 3SMD
Цена - 120,оо ден
LED QTY (pcs) : 3
Specifications : 1.65W super flux, DC11-16V
Current/Watt : 120mA/1.65W


PROXENON BA9 4SMD
Цена - 120,оо ден
LED QTY (pcs) : 4
Specifications : 2.2W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 160mA/2.2W


PROXENON LED BAY 15D 16SMD
Цена - 380,оо ден
LED QTY (pcs) : 16
Specifications : DC12-15V
Current/Watt : 200-250mA/3w


PROXENON LED BAY 15D 18SMD
Цена - 390,оо ден
LED QTY (pcs) : 18
Specifications : DC12-15V
Current/Watt : 200-250mA/3w


PROXENON LED BAY15 19SMD
Цена - 420,оо ден
LED QTY (pcs) : 19
Specifications : DC12-15V
Current/Watt : 200-250mA/3w


PROXENON LED BAY15D 21SMD
Цена - 460,оо ден
LED QTY (pcs) : 21
Specifications : DC12-15V
Current/Watt : 250-300mA/3.6w


PROXENON LED BAY15 27SMD
Цена - 520,оо ден
LED QTY (pcs) : 27
Specifications : DC 12-15V
Current/Watt : 250-300mA/3.6w


PROXENON LED FESTOON 3SMD-A
Цена - 100,оо ден
LED QTY (pcs) : 3
Specifications : 1.6W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 120mA/1.6W


PROXENON LED FESTOON 3SMD-B
Цена - 110,оо ден
LED QTY (psc) : 3
Specifications : 1.6W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 120mA/1.6 W


PROXENON LED FESTOON 4SMD
Цена - 130,оо ден
LED QTY (pcs) : 4
Specifications : 1.6W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 120mA/1.6W


PROXENON LED FESTOON 6SMD
Цена - 160,оо ден
LED QTY (pcs) : 6
Specifications : 3W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 220mA/32w


PROXENON LED FESTOON 8SMD
Цена - 190,оо ден
LED QTY (pcs) : 8
Specifications : 3W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 220mA/32w


PROXENON LED T10 3SMD
Цена - 110,оо ден
LED QTY - 3 (psc)
Specifications: 1.65w , super flux, DC11-16V
Current/watt : 120mA/1.65W


PROXENON LED T10 4SMD
Цена - 120,оо ден
LED QTY (pcs) : 4
Specifications : 2.2W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 160mA/2.2W


PROXENON LED T10 5SMD
Цена - 150,оо ден
LED QTY (pcs) : 5
Specifications: DC11-16V
Current/Watt : 96mA/1.35W


PROXENON LED T10 9SMD
Цена - 210,оо ден
LED QTY (pcs) : 9
Specifications : 2.25W SMD, DC11-16V
Current/Watt : 173mA.2.25W
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #1 на: 07 Март 2014, 01:41:27 am »
сакам јаки сијалици-диоди за рикверц, жмигавец и позиција...

овие се местат нели? т.е. некоја од овие... жмигавците си имаат пластика во боја на штопот...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5355
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #2 на: 07 Март 2014, 02:18:05 am »
сакам јаки сијалици-диоди за рикверц, жмигавец и позиција...

овие се местат нели? т.е. некоја од овие... жмигавците си имаат пластика во боја на штопот...
Mi go lapna prasanjeto...jas sakam celo punto pozadi da bide so led od stop,zmigavci,pozicija i rikverc pa sto bi ponudile od ovie gore i vkupna cena..

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #3 на: 07 Март 2014, 15:20:21 pm »
сакам јаки сијалици-диоди за рикверц, жмигавец и позиција...

овие се местат нели? т.е. некоја од овие... жмигавците си имаат пластика во боја на штопот...
Mi go lapna prasanjeto...jas sakam celo punto pozadi da bide so led od stop,zmigavci,pozicija i rikverc pa sto bi ponudile od ovie gore i vkupna cena..
Одговорено по пп.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #4 на: 07 Март 2014, 15:22:14 pm »
ова и мене ме интересира, како што гледам има и други заинтересирано па може и јавно да одговорите - не колеме :)

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1492
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #5 на: 07 Март 2014, 15:53:56 pm »
Да, да, јавно цени ако може.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #6 на: 07 Март 2014, 15:56:30 pm »
ова и мене ме интересира, како што гледам има и други заинтересирано па може и јавно да одговорите - не колеме :)
Здраво Achtung,

Најдобро би било да поминете до кај нас и на лице место да видиме што би одговарало, затоа што се разликува од возило до возило.
Работиме од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот, и сабота од 09:00 до 16:00 часот.

Поздрав, тимот на Dog Security

Да, да, јавно цени ако може.
Здраво Алфиста

Цените ги има во првиот пост под секој модел. Доколку зимате повеќе лед диоди, цената ќе ја договориме на лице место.

Поздрав, тимот на Dog Security
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4888
 • Пиши лаже
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #7 на: 07 Март 2014, 20:58:20 pm »
Здраво, јас бидејќи не сум од Скопје а и немам време да одам само за ова, ме интересира дали може да се заменат рикверц ламбите на Ауди А4 Б5 '96? Ако може одговор тука или во ПП.

Благодарам.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33857
 • Таков е животот... јебига
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #8 на: 07 Март 2014, 22:04:51 pm »
сакам јаки сијалици-диоди за рикверц, жмигавец и позиција...

овие се местат нели? т.е. некоја од овие... жмигавците си имаат пластика во боја на штопот...
Mi go lapna prasanjeto...jas sakam celo punto pozadi da bide so led od stop,zmigavci,pozicija i rikverc pa sto bi ponudile od ovie gore i vkupna cena..
Одговорено по пп.

Одговори јавно и мене ме интересира прашањето.

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2819
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #9 на: 07 Март 2014, 23:16:00 pm »
Ако може и мене цени во ПП
И ако има некој попуст или нешто слично

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #10 на: 08 Март 2014, 14:08:37 pm »
Одговори јавно и мене ме интересира прашањето.
Ако може и мене цени во ПП
И ако има некој попуст или нешто слично

Цените ги има под секој модел напишано, само видете кој тип ви одговара или поминете кај нас. Доколку зимате повеќе сијалици, ќе договориме цена но тоа на лице место или преку телефон доколку нарачувате по брза пошта.

Поздрав,
тимот на Dog Security

Здраво, јас бидејќи не сум од Скопје а и немам време да одам само за ова, ме интересира дали може да се заменат рикверц ламбите на Ауди А4 Б5 '96? Ако може одговор тука или во ПП.

Благодарам.

Може да се сменат, но како што гледам аудито носи позади BA15S, а ние имаме само BA15 и BA15D. Така да не можам 100% да ти потврдам додека не пробаме директно на кола.

Поздрав,
тимот на Dog Security
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5355
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #11 на: 08 Март 2014, 14:32:41 pm »
dali na puntoto kje mi javue greska od diodite za  zadnite svetla ???
pred 4 dena  napred namestiv tie busteri li kako se vikaat edni laznjaci na samite kabli se montiraat pred sjalicata bidejki mi palese sjalica na sal tabla javuese greska celo vreme od poziciite..sega so ovie laznjacive sve e super pa dali kje treba takvi i za pozadi ili nema da ima problem ???

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #12 на: 08 Март 2014, 21:17:28 pm »
Да сте пишале и по колку лумени даваат.

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #13 на: 09 Март 2014, 18:38:28 pm »
dali na puntoto kje mi javue greska od diodite za  zadnite svetla ???
pred 4 dena  napred namestiv tie busteri li kako se vikaat edni laznjaci na samite kabli se montiraat pred sjalicata bidejki mi palese sjalica na sal tabla javuese greska celo vreme od poziciite..sega so ovie laznjacive sve e super pa dali kje treba takvi i za pozadi ili nema da ima problem ???

Влатче ако се can bus ( error free) не би требало да ти прават проблеми, знам дека тој проблем се реши кај многу мои пријатели кај кои имаше проблеми со лед диоди... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Лед Диоди ProXenon!
« Одговори #14 на: 09 Март 2014, 21:58:36 pm »
dali na puntoto kje mi javue greska od diodite za  zadnite svetla ???
pred 4 dena  napred namestiv tie busteri li kako se vikaat edni laznjaci na samite kabli se montiraat pred sjalicata bidejki mi palese sjalica na sal tabla javuese greska celo vreme od poziciite..sega so ovie laznjacive sve e super pa dali kje treba takvi i za pozadi ili nema da ima problem ???
Здраво Влатче,

Имаме CAN BUS LED но во некои случаи има потреба од дополнителни коректори, така да најдобро би било да поминеш и да пробаме. А за проба не наплаќаме ;)
Те очекуваме.

Поздрав,
тимот на Dog Security
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk