Автор Тема: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!  (Прочитано 33076 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54756
 • Махер
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #30 на: 06 Јуни 2014, 09:00:25 am »
Ноже да не ти се легнати сијаличките убаво.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20563
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #31 на: 06 Јуни 2014, 22:35:16 pm »
Ставив ксенон кај мене пред месец дена. И изгледа одлично, функционира супер. Само една работа која можеби е и до мене. Имам можност да ги штелувам светлата на висина и на највисоката позиција пред ксенон беја мислам повисоко поставени околку сега што е со ксенон светлата. Можно е такво нешто ?! И дали е можно малце да се подигнат па јас да ги штелувам пониско а по потреба повисоко ?!

И второ, долгите светла ми останаа жолти :) Има ли за нив некоја финта да ги обелеме да дојде во тон целата напред ?

Возило Citroen C4 2009г.

Смени ги сијаличките, стави OSRAM Night Breaker или нешто слично.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен sumi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #32 на: 07 Јуни 2014, 12:43:09 pm »
Смени ги сијаличките, стави OSRAM Night Breaker или нешто слично.

Ова за Долгите да ги обелам така ?!

Отсутен sumi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #33 на: 07 Јуни 2014, 12:45:41 pm »
Не ги кревај, нека си седат ниско.

Ниско ама малце побрзо и некако ми е слаба видливоста... Би ги кренал ако е можно малку па би регулирал од внатре по потреба ( вака сега ми се најгоре ставени ), не е идејата да ги заслепам другите од спротивен правец за тоа и ги земав поскапиот модел на Ксенон

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20563
Смени ги сијаличките, стави OSRAM Night Breaker или нешто слично.

Ова за Долгите да ги обелам така ?!

Јес јес :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Nino-

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 453
 • Ultimate driving experience
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #35 на: 28 Октомври 2014, 14:29:22 pm »
Прашање до тие што имаат монтирано проксенон во дог, како сте задоволни од истиот и дали вреди да се стави во фар без лупа ?

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5428
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #36 на: 28 Октомври 2014, 16:06:57 pm »
Boja ima Top.
Mnogumina me imaat prasano kade sum go montiral i dali e kineski, zasto po boja ne izgleda taka.

Prezadovolen.

E sega uste da imase lupi ke bev uste pozadovolen.

Ako sakas negde da se najdeme vo grad da dzirnes kakva boja e kaj mene, slobodno pisi.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Nino-

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 453
 • Ultimate driving experience
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #37 на: 28 Октомври 2014, 17:20:12 pm »
Фала на инфо денде утре ќе поминам до Дог :)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #38 на: 07 Ноември 2014, 10:59:17 am »
јас вчера сменив сијалица во дог... на комбето ми прегоре Н4 биксенон... чичко полицаец ми кажа деками прегорела, среќа се убедивме да не ме казни и право во дог... фино свети, не е на сина бој како претходната ама убаво свети, бело 6000к... момците си ја сработија работата прописно...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #39 на: 07 Ноември 2014, 18:54:25 pm »
Како возите подолго време ноќно со тој ксенон од 5000 реални келвини нагоре, блазе вам на очите :)

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3033
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #40 на: 07 Ноември 2014, 19:17:05 pm »
Многу многу подобро од жутилата. Барем мене ми е подобро.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #41 на: 08 Ноември 2014, 02:18:16 am »
Многу многу подобро од жутилата. Барем мене ми е подобро.

исто...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #42 на: 08 Ноември 2014, 21:04:19 pm »
Многу многу подобро од жутилата. Барем мене ми е подобро.

Што ти смета светлото од нормалните сијалици? Не се жолти туку бели. Жолти се старине маглени што се ставаа на 101. Ти немаш такви, се кладам.

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3033
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #43 на: 08 Ноември 2014, 21:19:39 pm »
Према ксенонов што го имам, жолти се :D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #44 на: 08 Ноември 2014, 21:32:32 pm »
Предлагам во иднина да ги прават зелени, да одмараат очи :-)