Автор Тема: помош околу блутут на dell inspiron N5030  (Прочитано 2716 пати)

Отсутен cupra 2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
помош околу блутут на dell inspiron N5030
« на: 20 Февруари 2014, 12:32:49 pm »
значи никако неможам да наместам блутут конекција. во биосот пишува дека блутут е вклучен заедно со вифито ама никако неска да инсталира драјвери за блутут,пробував ама немозам никако да го опраам дали може некој да ми помогне како да го средам бидејки вика дека во овој пакет доага со вифито и блутут ??/ ПОМОШ????
:D :D :D

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2216
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: помош околу блутут на dell inspiron N5030
« Одговори #1 на: 20 Февруари 2014, 19:18:58 pm »
http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/inspiron-15-n5030?~srd=true&sk=dell%20inspiron%20n5030%20drivers&scat=sup#

Dell Wireless 365 Bluetooth, v.6.2.0.9600, A00

да пробаш ова да го симнеш инсталираш, или несака да се инсталира воопшто?
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: помош околу блутут на dell inspiron N5030
« Одговори #2 на: 20 Февруари 2014, 20:10:49 pm »
Да не имаш на тастатурата шорткат за уклучување и исклучување на bluetooth opcijata? Ај провери да не ти е исклучена случајно.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2216
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: помош околу блутут на dell inspiron N5030
« Одговори #3 на: 20 Февруари 2014, 20:12:13 pm »
ммм да тоа не ми текна ;)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен cupra 2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: помош околу блутут на dell inspiron N5030
« Одговори #4 на: 22 Февруари 2014, 16:57:58 pm »
нема ама го опраив симнав од нет некој случајно имаше пишано и ги симнав почна да работи ама и почна да се закочува!!
:D :D :D

Отсутен cupra 2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: помош околу блутут на dell inspiron N5030
« Одговори #5 на: 22 Февруари 2014, 16:58:34 pm »
http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/inspiron-15-n5030?~srd=true&sk=dell%20inspiron%20n5030%20drivers&scat=sup#

Dell Wireless 365 Bluetooth, v.6.2.0.9600, A00

да пробаш ова да го симнеш инсталираш, или несака да се инсталира воопшто?
со овие веке имав пробано не сака!!

вака се викаат ама незнам од кј ги симнав не памтам R274729.exe
:D :D :D

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: помош околу блутут на dell inspiron N5030
« Одговори #6 на: 22 Февруари 2014, 17:22:42 pm »
Според кодот на задната страна на компјутерот,на страната на дел ќе ти ги најде сите драјвери за твојот компјутер.