Автор Тема: Средување на фотографии  (Прочитано 50733 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11217
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #225 на: Септември 02, 2014, 16:20:22 pm »
WOW! Low rider motherfucker damn...  ;D
уште едно поголемо бандавче и топ!

фала многу име!  :)

едит. кваките требаше да се исфарбат само а ти на даљинско си ги напраил да се отварат.  :DОтсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20341
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #226 на: Септември 02, 2014, 16:25:07 pm »
Некој ако може да ги стави бандаживе на клиовo... Бандажите се од на ракунот, да видам како ќе ги личи на клиото па да знам дали да прајме пазар  :) ..

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1289193

Тука имате слики, која ви одговара таа :)

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,12764.0.html

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6147
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #227 на: Септември 02, 2014, 16:33:59 pm »
Тука некаде си :) . Само што бандажите се поголеми (2 броја) од овие.. Тука на сликава се 14ки.. Исто и гумите.

Фала многу  :)

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2602
 • Custom made interiors
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #228 на: Септември 02, 2014, 23:41:06 pm »
WOW! Low rider motherfucker damn...  ;D
уште едно поголемо бандавче и топ!

фала многу име!  :)

едит. кваките требаше да се исфарбат само а ти на даљинско си ги напраил да се отварат.  :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Истото го имам на аватарот и во потписот.  ;)
Многу добро средено!
« Последно менување: Септември 03, 2014, 00:18:52 am Deno »

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #229 на: Февруари 02, 2015, 14:59:25 pm »
Молба до фотошоперите
Ако имате време даа пробате овие бандажи http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1490964 да ги монтирате :)
на некоја од овие слики (која најмногу ви одговара) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16472.0.html#lastPost .


Јас пробав на офф.страна http://www.platin-raederkonfigurator.de/GB/wheels/id/VOLKSWAGEN/Tiguan/2.0%20TDI%204MOTION/5N/15751000/ на ПЛАТИН ама некако  :-\

фала однапред , мајсторот го частам ракија :D

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #230 на: Февруари 02, 2015, 15:43:54 pm »
А да не ставаш црн бандаж на црна кола?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #231 на: Февруари 03, 2015, 11:08:43 am »
А да не ставаш црн бандаж на црна кола?
Сакам да бидам сигурен дека нема убаво да изгледа  :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #232 на: Февруари 03, 2015, 14:42:36 pm »
Еве ти нешто слично


Сепак за вкус станува збор,не те убедувам,али на сликиве бандажот не се гледа  :-\
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #233 на: Февруари 03, 2015, 18:25:19 pm »
Еве ти нешто слично
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Сепак за вкус станува збор,не те убедувам,али на сликиве бандажот не се гледа  :-\
тнх

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7450
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #234 на: Февруари 04, 2015, 00:14:55 am »
Коце тие што ги мерка се мат, а тие за споредба се црни лакирани сјајни кои не се ни познаваат како изгледааат.
Некој видел негде нешто и решил да направи кај него ама усрал работа.

ОZ имаа линија едни црни хромирани, перверзии беа.


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #235 на: Февруари 04, 2015, 00:42:13 am »
Аха.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #236 на: Февруари 24, 2015, 15:09:20 pm »
Молба до фотошоперите
Ако имате време даа пробате овие бандажи http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1490964 да ги монтирате :)
на некоја од овие слики (која најмногу ви одговара) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16472.0.html#lastPost .


Јас пробав на офф.страна http://www.platin-raederkonfigurator.de/GB/wheels/id/VOLKSWAGEN/Tiguan/2.0%20TDI%204MOTION/5N/15751000/ на ПЛАТИН ама некако  :-\

фала однапред , мајсторот го частам ракија :D
Ај уште една молба :
Ќе може овие бандажи да ги стави
на некоја од овие слики (која најмногу ви одговара) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16472.0.html#lastPost .
Фалаа

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #237 на: Март 02, 2015, 09:01:22 am »
Молба до фотошоперите
Ако имате време даа пробате овие бандажи http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1490964 да ги монтирате :)
на некоја од овие слики (која најмногу ви одговара) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16472.0.html#lastPost .


Јас пробав на офф.страна http://www.platin-raederkonfigurator.de/GB/wheels/id/VOLKSWAGEN/Tiguan/2.0%20TDI%204MOTION/5N/15751000/ на ПЛАТИН ама некако  :-\

фала однапред , мајсторот го частам ракија :D
Ај уште една молба :
Ќе може овие бандажи да ги стави (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
на некоја од овие слики (која најмногу ви одговара) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16472.0.html#lastPost .
Фалаа
Причина дане е спроведувањето на законот за хонорарци  ??? или нешто друго ::)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #238 на: Март 02, 2015, 09:34:01 am »
koce, пробај стави странична слика од колата, лош агол имаш на тие од темите, мислам дека ќе им олесниш :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1374
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #239 на: Март 04, 2015, 11:20:45 am »
koce, пробај стави странична слика од колата, лош агол имаш на тие од темите, мислам дека ќе им олесниш :)
оваа ќе заврши работа