Автор Тема: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA  (Прочитано 159583 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #195 на: Април 04, 2013, 13:06:03 pm »
Ти имаш шо да ремапираш друже, друг муабет е кај тебе!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49335
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #196 на: Април 04, 2013, 13:08:23 pm »
По сите британски форуми, Рево е пред APR во тој поглед, исто и по Германските, колку што можам да разберам...
Да се сомневаш во Рево за ремапирање на TFSI мотор, треба да си луд...

Туку не е само промената на мапа кај мене, бидејки со истата колата добива над 300 кс, а тоа си повлекува нови кочници кои чинат доста, и уште некое евро во подвозје... Инвестиција која сега за сега ми е голем залак...
Nemoj ne me raduj kocnici trebalo i podvozje za remap na golf gti edition 30...

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6913
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #197 на: Април 04, 2013, 13:20:04 pm »
Па добро, ако мислиш дека подобро ја знаеш мојата кола од мене како се однесува стабилноста и прикочувањето од поголеми брзини, тоа е друго...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49335
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #198 на: Април 04, 2013, 13:25:52 pm »
Posobreno vreme na 60-100 pravi razlika ili ti racunas deka so remap se dobiva pogolema maksimalna brzina?
Tvojata kola si e tvoja kola, ama da ne bideme sebicni. Koga bi ja imal jas tvojata kola, praime muabet. Jas sigurno nema da ti ja ukradam, da ja odnesam da se iscipa i da ti ha vratam.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5993
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #199 на: Април 05, 2013, 13:08:53 pm »
По сите британски форуми, Рево е пред APR во тој поглед, исто и по Германските, колку што можам да разберам...
Да се сомневаш во Рево за ремапирање на TFSI мотор, треба да си луд...

Туку не е само промената на мапа кај мене, бидејки со истата колата добива над 300 кс, а тоа си повлекува нови кочници кои чинат доста, и уште некое евро во подвозје... Инвестиција која сега за сега ми е голем залак...

+10000000

Вака треба секој да размислува што планира да ја зголеми силата на возилото.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #200 на: Април 05, 2013, 13:34:32 pm »
Taka e !!! Mene site budala me pravea koga pocnav na moite koli da stavam masivni kocnici :P
Pa ne e samo da zabrzas ... treba i da zastanes ;)
   

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #201 на: Април 05, 2013, 13:42:51 pm »
Taka e !!! Mene site budala me pravea koga pocnav na moite koli da stavam masivni kocnici :P
Pa ne e samo da zabrzas ... treba i da zastanes ;)

Егзекли.

И кога ќе си ја прецениш колата поради појакиот мотор, и ќе влезеш поригорозно во кривина, неинвестирањето во подвозјето ќе те кошта многу многу повеќе.

Ретко кој го размислува целиот „пакет“, на начин на кој што би требало...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49335
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #202 на: Април 05, 2013, 13:49:08 pm »
Ова ми личи на истиот муабет од зимски и летни гуми. Односно дека подобро било да се имаат летни гуми на снег, зошто повеќе ќе пазиш.


Не сме на трки. Сфатете.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #203 на: Април 05, 2013, 13:54:53 pm »
Ова ми личи на истиот муабет од зимски и летни гуми. Односно дека подобро било да се имаат летни гуми на снег, зошто повеќе ќе пазиш.


Не сме на трки. Сфатете.

Ne e istiot ??? Pogledajte na stranskive forumi ...sekoj sto pravi kola malku pojaka ( dali so chip dali bilo kako ) apgrejduva kocnici . Pa ne sme nie popametni od niv valjda ???
   

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49335
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #204 на: Април 05, 2013, 13:58:34 pm »
Не сме. Зависи за степенот на засилување за кој се работи.

Да сме на трки, да разбере човек.

Избор:

1. Да си го олеснам претицањето на магариња по реалниот пат за 500 евра.

2. Да изработам кола за тркање за 2500 евра.

Јас сум за првото, благодарам. Немам намера да се тркам.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #205 на: Април 05, 2013, 14:03:18 pm »
Не сме. Зависи за степенот на засилување за кој се работи.

Да сме на трки, да разбере човек.

Избор:

1. Да си го олеснам претицањето на магариња по реалниот пат за 500 евра.

2. Да изработам кола за тркање за 2500 евра.

Јас сум за првото, благодарам. Немам намера да се тркам.

Toa zavisi od covekot :P Nekoj ima mnogu teska noga pa silata ke ja koristi ne samo za preticanje ;)
A ako ja koristis silata normalno togas nemas problem. Vo slucajot na Tommy koj so chip ke dobie 300 ks i ako ima teska noga ... jas bi predlozil pogolemi kocnici.
Ne znam dali ste vozele kola so 300+ ks ama veruvajte ako se letas ke ti trebaat epten dobri i gumi i kocnici ;)
   

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49335
 • Махер
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #206 на: Април 05, 2013, 14:04:25 pm »
Несомнено ако леташ. Се разбираме.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #207 на: Јуни 12, 2013, 00:15:27 am »
Seat Cordoba 1.4 AEX 60HP... Колку снага може да се извади со чипче :D ?

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6592
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #208 на: Јуни 12, 2013, 00:45:55 am »
Ауууу многу... едно 5-6 коња сигурно ;D ;D ;D

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #209 на: Јуни 12, 2013, 13:26:34 pm »
Ауууу многу... едно 5-6 коња сигурно ;D ;D ;D
Ауу страшно, утре зимам пари и трк да чипувам xD