Автор Тема: Ф1 носталгија  (Прочитано 28098 пати)

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Ф1 носталгија
« на: Декември 10, 2013, 18:34:58 pm »
Инспириран од некои разговори,ми текна дека немаме тема за да ги ставиме на едно место сите легендарни моменти во историјата на Ф1.
Ставајте,имам на ум уште клипови ама попосле ќе ги барам.
Not a valid youtube URLNot a valid youtube URLNot a valid youtube URLNot a valid youtube URLNot a valid youtube URLNot a valid youtube URLNot a valid youtube URL
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #1 на: Декември 10, 2013, 18:51:28 pm »
Моја тема, алал да тие, браво!Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33006
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #2 на: Декември 10, 2013, 18:59:31 pm »
Каква бе носталгија. Вие тогаш не сте биле ни родени. Кутри фенови на Ферари ;D

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #3 на: Декември 10, 2013, 19:28:59 pm »
Еве шофериште, во ваква ситуација денес на Фетел 3 пати ќе му ги сменеа гумите и за наредната нови ќе донесеа ;D


Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #4 на: Декември 10, 2013, 19:52:33 pm »
Што имаше шоферско тука? Поради негова грешка беше таква гумата, дополнително, поради лошата проценка, не зема ни бод, а можеше да земе подиум

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #5 на: Декември 10, 2013, 20:03:06 pm »
Машки до крај, или победа или ништо, а не ко денес пуканла гума, готово загинаја сите, менвајте ги, вози безбедно, доста е 2-3 место.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #6 на: Декември 10, 2013, 20:05:05 pm »
Не е проблем безбедноста, туку резултатот. Се опаметија денес, па и Раиконен и сите останати, менуваат гуми кога ќе направат ваква беља

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #7 на: Декември 10, 2013, 20:41:19 pm »
Сега пуканја 2-3 гуми и одма, од железо да можеа ќе ги напраеја гумите ;D

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #8 на: Декември 10, 2013, 20:51:53 pm »
Не е проблем безбедноста, туку резултатот. Се опаметија денес, па и Раиконен и сите останати, менуваат гуми кога ќе направат ваква беља
Ептен се опаметија,тропање до даска.

Опаметуваење не е ставање на гумите на обратната страна и нивно препумпување,и потоа окривување на Пирели за сето тоа. Ај доста со глупости тресење.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #9 на: Декември 10, 2013, 21:13:17 pm »
тропање, тресење ...

Опаметување е менување на гумата кога поради рамна дамка ќе почне опасно да вибрира. Не знам што тука не е јасно. Што одма скокна на друга тема?

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #10 на: Декември 10, 2013, 21:27:34 pm »
Аха, а како тогаш ќе го наречеш свесното препумпување на гумите и ставање на обратната страна од болидот, и згора на се' да се правиш МАЈМУН и да ги окривиш Пирели за сето тоа?
Се трудам да ти ги видам критериумите.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #11 на: Декември 10, 2013, 21:37:55 pm »
Кој се прави Прилепчанец? Јас или тимовите што ги обвинуваа гумите?

Да знам дали да го продолжам муабетов со тебе.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #12 на: Декември 10, 2013, 21:41:35 pm »
Да препумпуваш гуми и да одредуваш каде ќе бидат ставени,не си ласкај. :)
 
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #13 на: Декември 10, 2013, 21:45:30 pm »
Од Пирели знаеа за неправилното користење на гумите, го дозволија тоа, не реагираа и затоа се виновни. Ако тие не знаат што можат да издржат нивните гуми, кој треба да знае?

Избегавме од темата

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Re: Ф1 носталгија
« Одговори #14 на: Декември 10, 2013, 21:49:17 pm »
Ја па си помислив дека во темава ќе биде отстапен заслужен простор за Фанџо, Лауда, Стјуарт, Сена итн...

За жал, и оваа тема за исклучително кратко време се претвори во натпревар за најдобар постер во кабинетот за урологија. Штета.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.