Автор Тема: Фолии и Карбон во Дог - Слики  (Прочитано 16868 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #15 на: 13 Август 2011, 09:50:30 am »

Атест за фолиите ?
Има ли некој шо може да ти заврши работа и да си платиш?Se si ide regular -proceduralno bez problem, ispitano veke mnogu pati , nema potreba od lugje ...


Се нема време да се брка таа работа...на тоа мислев! Ако треба да изгубам цел ден...нема да наместам само заради тоа, а не да ми треба, малото го возам позади мижи сирротото цео време!Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #16 на: 13 Август 2011, 09:59:04 am »

Атест за фолиите ?
Има ли некој шо може да ти заврши работа и да си платиш?


Se si ide regular -proceduralno bez problem, ispitano veke mnogu pati , nema potreba od lugje ...


Се нема време да се брка таа работа...на тоа мислев! Ако треба да изгубам цел ден...нема да наместам само заради тоа, а не да ми треба, малото го возам позади мижи сирротото цео време!
Незнам дали има служба за атест во Велес...? Иначе имаме  местено фолијана задните стакла и типот за 2 саата се врати со А-тест да му наместиме фолија и на предните стакла,така да ми се чини дека тоа и не е некоја долга процедура,само треба да се отиде на 2-3 различни локации  (технички,македонска телевизија,машински и пак технички)
« Последно менување: 13 Август 2011, 11:20:20 am DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #17 на: 15 Август 2011, 22:23:03 pm »
Yo Dog! Абе да те опитвам...може ли да се турат овие карбон фолииве на кваки??? Изводливо ли е такво нешто? Пошто тоа пластиката на кваките ми е троа избледена од сонце, па ова ми текна онака апансас.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #18 на: 16 Август 2011, 12:46:19 pm »
До сеа освен на хауби ,кровови,гепеци,ентериери иаме местено карбон и на АЈ-ФОН ,ЕРИКСОН,САМСУНГ....Така да би требало ..
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #19 на: 16 Август 2011, 12:48:58 pm »
И башка интересно стои...

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #20 на: 16 Август 2011, 19:57:24 pm »
До сеа освен на хауби ,кровови,гепеци,ентериери иаме местено карбон и на АЈ-ФОН ,ЕРИКСОН,САМСУНГ....Така да би требало ..

Забораив и на БОКИ ЦИВИК вуферот е направен со карбон-eve kako izgleda

 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1748874997003&set=a.1748873276960.2087541.1092684905&type=1&theater
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #21 на: 16 Август 2011, 23:11:48 pm »
До сеа освен на хауби ,кровови,гепеци,ентериери иаме местено карбон и на АЈ-ФОН ,ЕРИКСОН,САМСУНГ....Така да би требало ..

Забораив и на БОКИ ЦИВИК вуферот е направен со карбон-eve kako izgleda

 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1748874997003&set=a.1748873276960.2087541.1092684905&type=1&theater


Алал да ви е, кај ви текна... да се замарате... :))

Идете, на ситни детали... браво...

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #22 на: 17 Август 2011, 02:16:51 am »
Dog, колку би коштало за да се средат кваките и дали мислиш дека ке стои цврсто фолијата или постои опаснос' да се одлепи?

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #23 на: 17 Август 2011, 08:03:36 am »
И пиши радно време од понеделник - петок и сабота ;)

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #24 на: 17 Август 2011, 11:15:04 am »
И пиши радно време од понеделник - петок и сабота ;)

пон-пет од 9-18
саб. 9-16 

Ако добро сум запамтил кога ми кажуваше ате.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #25 на: 17 Август 2011, 11:17:54 am »
Фала друже. баш ми требаше .. ;) Значи има време да појдам да го „масирам“ малце ... :D Кучешка безбедност ц ц ц ;D

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #26 на: 22 Август 2011, 15:58:08 pm »
Dog, колку би коштало за да се средат кваките и дали мислиш дека ке стои цврсто фолијата или постои опаснос' да се одлепи?

Имам ставено карбон фолија на кваките и досега немало никакви проблеми,само пожелно е да ги извадиш кваките за полесно да може да се залепат
Еве може да видиш како изгледа
http://www.carclub.mk/index.php/topic,284.0.html
Не се лепени кај Ате ама мислам дека не би му претставувало никаков проблем

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #27 на: 22 Август 2011, 16:30:04 pm »
Dog, колку би коштало за да се средат кваките и дали мислиш дека ке стои цврсто фолијата или постои опаснос' да се одлепи?

Имам ставено карбон фолија на кваките и досега немало никакви проблеми,само пожелно е да ги извадиш кваките за полесно да може да се залепат
Еве може да видиш како изгледа
http://www.carclub.mk/index.php/topic,284.0.html
Не се лепени кај Ате ама мислам дека не би му претставувало никаков проблем

Одлично изгледа кај тебе...барем вака на слика од далеку, али верувам дека е топ. Морам да направам и јас нешто вакво оти пробував со разноразни креми и спрејови и ефектот е не подолг од недела-две и повторно избледуваат. Е сеа уште за цена барем да знам одприлика да се спремам...али го нема Дог да пише, нешто љут ко да ми е : )))

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #28 на: 22 Август 2011, 20:11:19 pm »
Ако не ти успева со средства за пластика да го вратиш сјајот,единствени варијанти ти се или фарбање или фолија.
Околу цената треба Дог да се изјасни ама мислам дека не би требало да е некоја голема сума бидејки се работи за мала површина и не е потребно многу фолија.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #29 на: 23 Август 2011, 20:45:22 pm »
Dog, колку би коштало за да се средат кваките и дали мислиш дека ке стои цврсто фолијата или постои опаснос' да се одлепи?

Имам ставено карбон фолија на кваките и досега немало никакви проблеми,само пожелно е да ги извадиш кваките за полесно да може да се залепат
Еве може да видиш како изгледа
http://www.carclub.mk/index.php/topic,284.0.html
Не се лепени кај Ате ама мислам дека не би му претставувало никаков проблем

Одлично изгледа кај тебе...барем вака на слика од далеку, али верувам дека е топ. Морам да направам и јас нешто вакво оти пробував со разноразни креми и спрејови и ефектот е не подолг од недела-две и повторно избледуваат. Е сеа уште за цена барем да знам одприлика да се спремам...али го нема Дог да пише, нешто љут ко да ми е : )))


Цена можеме да ти дадеме ко ке дојдеш кај нас,да видиме што точно сакаш и ќе ти кажам,извини што каснам со одговорот.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk