Автор Тема: Baram Majstori  (Прочитано 14125 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Baram Majstori
« Одговори #15 на: Август 22, 2013, 11:48:41 am »
А давате пиво во неограничени количини?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #16 на: Август 22, 2013, 12:31:50 pm »
Nema alkohol :)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Baram Majstori
« Одговори #17 на: Август 22, 2013, 12:42:18 pm »
Нема да најдиш такви мајстори. :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #18 на: Август 22, 2013, 13:33:42 pm »
Posle rabota so saka neka pravi . Za vreme na rabota nema

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Baram Majstori
« Одговори #19 на: Август 22, 2013, 18:18:02 pm »
Ne ne onak , bez bg pasos ili drug europski nema sanse da se nafatimo posto ako nedaj boze se sluci nesto nie odgovarame i na 0 ideme .

а пријавени се работниците? ке имаат осигурување? прашувам зашто имам од фамилија неколку луѓе кои имаат бг пасош и сакаат да работат во имачка ама условите да се знаат...

половично го кажуваш и пишуваш огласот... види го огласот како изгледа јас што го отворив за работа кога барав човек од скопје... од а до ш напишано што и како се бара и што и как се нуди... и верувал или не од форумов човек се вработи таму...

си пишуваш се бе пријател.. прво и основно мораш да ги ставиш следниве параметри:

пријавен да-не
осигуран да-не
своја сметка таму треба да има да-не
дневница колкава е за секој профил поединачно или саатница колкава е
ако е на саатница се пресметува или не идењето до и од објект на дневна база
смештај решен или треба да си го решава
храна решена или треба да ја решава
превоз до имачка да-не


од сето ова ти си пишал за превозот дека секо треба сам да си го плати и 8/9 евра саат платено

остатокот од информации не си го пишал... како јас да им кажам на своите еве ти на телефон, јави се па види... во принцип тоа се луге што цел живот се држат за тесла, мистрија, лопата и скеле... кога се појавија телевизори со даљинско проблем им беше да го запалат телевизорот а не интернет, компЉутер (како го викаат они) и слично... таквиот профил на луѓе што ти требаат не ги наоѓаш на интернет туку такви како мене ке прочитаат и ке им пренесат информации на свои луѓе, па ако им паше ке се јават... а за да им пренесам информации треба да ги имам... а тука тие ги немам... ако му кажам јави се, после ако ти каѓеш неповолни услови они нема да сватат дека само сум се трудел да им помогнам туку и ке ми преречат во стилот: ОВОЈ ТВОЈОТ САКАШЕ ДА МЕ ИЗДУПИ... ТИ КАЈ ТАКВИ МЕНЕ МЕ ПРАЌАШ?


затоа не цицијаши на информации и кажувај ако ти се кажува ако не ти се кажува немораш, ама со половични ( ан е се ни половични) информации јас не идам кај моите луѓе...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17661
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Baram Majstori
« Одговори #20 на: Август 22, 2013, 21:30:09 pm »
72 евра дневно, мммммммм....

две иљадарчиња месечно  :-*
 

.....

мала допуна, шурата мењаше кров, дневницата на мајсторот, подобро речено МАЈСТОРОТ, беше 1500 денари, работеше од 7 до 7...

Така да кој има пасош и знаење одма нека пали, нема што да изгуби..
« Последно менување: Август 22, 2013, 21:52:26 pm Cuore Sportivo »

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #21 на: Август 22, 2013, 22:52:06 pm »
Vaka :
Se bara DZIDARI , TESARI
Smestuvanje - obezbedeno
Pat do Germanija - nivna (100e karta so bus e )
Hrana nivna .
Osiguruvanje posto se so BG pasos nemoze direkno da se dade  bidejki tie nema da se so stalen prestoj tamu ,  kako na teren ke se (i zatoa nema da im treba)
Plakjanje od 8 do 9 eur od zavisnost od dogovorot pomegju nas .
Zainteresirani neka ostavam informacii vo poraka ili na E-mail adresa :
IME PREZIME
DZIDAR/TESAR
TEL BROJ
ISKLUCIVO SO ISKUSTVO !!!!


Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Baram Majstori
« Одговори #22 на: Август 23, 2013, 00:34:46 am »
тоа го викам јас објаснет оглас...

ке пренесам.. ако им паше, ке се јават т.е. очигледно ке мора јас да ти пишам на меил или ПП пошто немаш телефон за контакт, а како што реков компјутер е шпанско село а интернет е вселенско летало за нив...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #23 на: Август 23, 2013, 07:47:34 am »
Eve telefon : 004915730205403 ama da ne si trosite pisete u PP

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Baram Majstori
« Одговори #24 на: Август 23, 2013, 10:21:20 am »
Eve telefon : 004915730205403 ama da ne si trosite pisete u PP

ќе го пренесам и тој денес...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #25 на: Август 23, 2013, 13:18:19 pm »
Nema problem ako ima I drugi zainteresirani neka ostavat podatoci ke gi kontaktirame . Samo edno mozr da kazem za pari nema potreba od plasenje parite se sigurni 100posto . Kolku zarabotite tolku ke vi se isplati do posledno euro .
Inace mesecno izlaga okolo 250sata po majstor od zavisnost na uslovite .

Отсутен otrakan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 280
Одг: Baram Majstori
« Одговори #26 на: Август 23, 2013, 14:26:18 pm »
Дали може со бугарска лична карта пошто пасошот не ми е излезен?
;)

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #27 на: Август 23, 2013, 15:06:31 pm »
Mora pasos  . Ako ti izleze za brzo vreme do Oktomvri pisi mi

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Baram Majstori
« Одговори #28 на: Август 27, 2013, 19:43:36 pm »
So be na nikoj ne mu se odi vo stranstvo . Do sredina na Septemvri ke mi treba 2-3 ca . Ako Ima nekoj europsko pasos neka se javi - sekako so iskustvo

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Baram Majstori
« Одговори #29 на: Август 28, 2013, 00:02:01 am »
So be na nikoj ne mu se odi vo stranstvo . Do sredina na Septemvri ke mi treba 2-3 ca . Ako Ima nekoj europsko pasos neka se javi - sekako so iskustvo

моиве викаат дека слабо си плаќал... јас незнам, не сум бил до сега во контакт со цените како се плаќа таму, ама спомињаат платен пат, смештај и два пати на ден храна за 10-12 евра или сами храна да купуваат за 12-15 евра саат. условите што ги нудиш наводно биле за почетници т.е. не баш искусни мајстори...

повторувам, незнам, не сум информиран.. можда и моиве премногу бараат... не сум упатен...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време