Автор Тема: Адитив за плин (ТНГ систем)  (Прочитано 1498 пати)

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Адитив за плин (ТНГ систем)
« на: 16 Мај 2013, 14:26:11 pm »



Додаток специјално дизајниран кој се истура директно во плинскиот резервоар. Елиминира кондензација, влага како и депозити од лакови, сулфур и амонијак од резервоарот. Го намалува притисокот, чисти и е многу ефикасен. Ги чисти и подмачкува инјекторите или електронските вентили на ТНГ системот во гасна или течна состојба.

Начин на употреба:
Со исклучен мотор и 80% празен резервоар, ставете ја цевката во отворот за гас и завртете ја додека не се затегне. Доколку е потребно скратете го делот кој влегува во системот. Вметнете ја млазницата во шишето превртено наопаку, притиснете и држете 30 секунди, за да може производот да влезе во плинската боца. Отстранете го адаптерот и продолжете да полните гас.
Предупредување: По вбризгување на производот во плинскиот уред, сеуште постојат остатоци во внатрешноста на шишето. Ви препорачуваме да го испразните користејќи го адаптерот.

ВНИМАНИЕ: Сад под притисок. Да се држи настрана од директна сончева светлина и да не се изложува на температури поголеми од 50 Целзиусови степени. Да не се буши или пали дури и по употреба. Да не се нанесува директно во оган. Да се чува на страна од извори на запаливост. Да не се пуши додека се употребува. Да се чува вон дофат на деца. Екстремно запаливо. Да се избегнува контакт со очи и кожа. Не прифаќаме никакви одговорности доколку производот не се користи како што е наведено.

Цена: 600,00 ден.

http://euro-stil.com.mk/proizvodi/sredstva-polituri-sprej-samponi-restavratori-korektori/aditiv-za-tng-sistem.html

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Адитив за плин (ТНГ систем)
« Одговори #1 на: 16 Мај 2013, 17:38:44 pm »
Ти улав да не си или чавка ти го испила мозокот? ;D Оти се вози на плин? Поефтино бе брат и сега некој од овие шо им Арчат болидите по 14 литра плин да ти стави 600 денари адитив? Алоооо Парииииииз !

Отсутен Lamja

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 83
  • Pinki Jebo
Одг: Адитив за плин (ТНГ систем)
« Одговори #2 на: 16 Мај 2013, 18:06:15 pm »
probal nekoj bas ova?? efikasno li e ili dzabe parite

Отсутен krell

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1809
Одг: Адитив за плин (ТНГ систем)
« Одговори #3 на: 16 Мај 2013, 18:28:48 pm »
Ти улав да не си или чавка ти го испила мозокот? ;D Оти се вози на плин? Поефтино бе брат и сега некој од овие шо им Арчат болидите по 14 литра плин да ти стави 600 денари адитив? Алоооо Парииииииз !


http://www.theaa.com/motoring_advice/fuels-and-environment/diesel-particulate-filters.html


:)

Дарко

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Адитив за плин (ТНГ систем)
« Одговори #4 на: 16 Мај 2013, 21:25:07 pm »
Не знам што сакаш да кажеш со ова, прво нема абер со темава, второ ај да е заебанција па да те сватам, трто ова за ДПФ и бабите го знаат веќе !