Автор Тема: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04  (Прочитано 265957 пати)

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1905 на: 22 Јули 2015, 13:32:54 pm »
I na krajot krila od avion i ke poletas  ;D

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4584
  • ~ Full of soul ~
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1906 на: 22 Јули 2015, 15:11:47 pm »
Фатете го фнучето сега да ве видам :)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1907 на: 22 Јули 2015, 15:23:57 pm »
Видео????

Патем, штета што колава не е бела па да и туриш железни бандажи со раткапни и да поставиш по страните и од зади по неколку камери до висока резолуција и кои снимаат многу фрејмови во секунда за да можеш да им ги видиш збунетите и исфрустрирани фаци на рејсерите штом ги прелеташ.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1908 на: 22 Јули 2015, 15:40:07 pm »
Ќути што не е бела. :)

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1909 на: 22 Јули 2015, 16:23:44 pm »
Машина за перење со брза центрифуга ;D

Ќе има и видео, само не сега, прежешко е и немам соодветна опрема - и да снимам тахо ќе биди многу нестабилно видеото.
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1910 на: 22 Јули 2015, 17:26:59 pm »
Ќути што не е бела. :)
Пред 7 години на обиклинца во Солун јас со девојка ми(сега жена) си пичам со Фиестичето(Fiesta 2004 1.3 8v 70КС атмо бензин) на одмор, накрцани со пуштена клима, возам негде 80-90 на блага угорница и држам обрт во трета за да можам да претицам. А на соседна лента пред мене вози бела(ванила) Буба, каросериски не изменета само ставени троа поголеми тркала(навидум како моден детаљ), а внатре успеав детално да видам како изгледа, ама изгледаше ко обична буба. Секој шо ќе ја види да се чуди како бубава вози толку по угорницата. И му се задавам да го тицам тој што е пред мене, ама и бубава пошто имаше простор на право. Како стиснав на гас и почна да мртка по малку фиестичево, бубава направи полет, акселерација ко од место да тргна. Ме збуни, неколку секунди ми беше нејасно што се деси плус ми го еба планот. Претпоставувам дека у гепек носеше турбаш над 150КС.
Е сега така и ова на Филип, ќе застане до некој рејсер со Гољф 2.0ТДИ и кога ќе дојде моментот на претицавање ќе го остави прво неколку секунди збунет "Шо се деси?" па наредно следат фрустрации кои траат и оставаат последици.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7707
  • Плинаш!!!
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1911 на: 22 Јули 2015, 17:32:32 pm »
Ма ова ќе кине и многу појаки коли од гољф тди.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1912 на: 22 Јули 2015, 18:13:17 pm »
Каков голф каков тди бе... .  Кога ќе се расчури тоа канцерогеното  :D  Ова пукалово пепел ќе го напраи.

Него Филип, кога и каде сакаш да се пуштиме? Ако сакаш ќе почекам пошо сеа викаш топло ова она. Нека залади таман опрема земи.

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1913 на: 22 Јули 2015, 22:28:17 pm »
Ќути што не е бела. :)
Пред 7 години на обиклинца во Солун јас со девојка ми(сега жена) си пичам со Фиестичето(Fiesta 2004 1.3 8v 70КС атмо бензин) на одмор, накрцани со пуштена клима, возам негде 80-90 на блага угорница и држам обрт во трета за да можам да претицам. А на соседна лента пред мене вози бела(ванила) Буба, каросериски не изменета само ставени троа поголеми тркала(навидум како моден детаљ), а внатре успеав детално да видам како изгледа, ама изгледаше ко обична буба. Секој шо ќе ја види да се чуди како бубава вози толку по угорницата. И му се задавам да го тицам тој што е пред мене, ама и бубава пошто имаше простор на право. Како стиснав на гас и почна да мртка по малку фиестичево, бубава направи полет, акселерација ко од место да тргна. Ме збуни, неколку секунди ми беше нејасно што се деси плус ми го еба планот. Претпоставувам дека у гепек носеше турбаш над 150КС.
Е сега така и ова на Филип, ќе застане до некој рејсер со Гољф 2.0ТДИ и кога ќе дојде моментот на претицавање ќе го остави прво неколку секунди збунет "Шо се деси?" па наредно следат фрустрации кои траат и оставаат последици.

после тој со голфот почнува по интернет да бара инфо за ремап......

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1914 на: 22 Јули 2015, 22:30:54 pm »
Тој со голфот нема да знае што го снашло, зборам за GTI. TDI секако не се наоѓа во муабетов.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1915 на: 23 Јули 2015, 02:29:13 am »
Ќути што не е бела. :)
Пред 7 години на обиклинца во Солун јас со девојка ми(сега жена) си пичам со Фиестичето(Fiesta 2004 1.3 8v 70КС атмо бензин) на одмор, накрцани со пуштена клима, возам негде 80-90 на блага угорница и држам обрт во трета за да можам да претицам. А на соседна лента пред мене вози бела(ванила) Буба, каросериски не изменета само ставени троа поголеми тркала(навидум како моден детаљ), а внатре успеав детално да видам како изгледа, ама изгледаше ко обична буба. Секој шо ќе ја види да се чуди како бубава вози толку по угорницата. И му се задавам да го тицам тој што е пред мене, ама и бубава пошто имаше простор на право. Како стиснав на гас и почна да мртка по малку фиестичево, бубава направи полет, акселерација ко од место да тргна. Ме збуни, неколку секунди ми беше нејасно што се деси плус ми го еба планот. Претпоставувам дека у гепек носеше турбаш над 150КС.
Е сега така и ова на Филип, ќе застане до некој рејсер со Гољф 2.0ТДИ и кога ќе дојде моментот на претицавање ќе го остави прво неколку секунди збунет "Шо се деси?" па наредно следат фрустрации кои траат и оставаат последици.

после тој со голфот почнува по интернет да бара инфо за ремап......
Не го крпи ремап. Му треба и друга турбина и ред други работи...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1916 на: 23 Јули 2015, 05:42:11 am »

после тој со голфот почнува по интернет да бара инфо за ремап......

Мора некако да се размрда, да го испровоцираш :)

И ФилипМ еднаш со старото пунто остана без спиење барајќи инфо по интернет па види сега до каде стигна :)

Позз бро ;D

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1917 на: 24 Јули 2015, 01:26:23 am »
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1918 на: 24 Јули 2015, 05:11:01 am »
Извадија цевката да ја исполираме да сија ;D

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet + TD04
« Одговори #1919 на: 24 Јули 2015, 20:12:22 pm »
Ја исполира Пантелис :)
I’m so mean, I make medicine sick