Автор Тема: Проблем со забрзување  (Прочитано 3654 пати)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Проблем со ламела
« Одговори #15 на: 27 Декември 2012, 08:33:37 am »
Вртежите стојат исти... Иначе е мулти поинт инџекшн мотор... Има многу ствари што би можеле да се... Ќе отидам деновиве до кај механичарот што ми ја одржава па ќе видиме што ќе каже тој... Утре ќе ја пробам пак да видам дали вртежите се зголемуваат, неам баш обратено пажња али ќе сум приметел до сеа... Ќе пробам утре па ќе видам :)

Изгледа дека баш само ја те разбрав ... ;) У сваки случај тркни до marsher ако си од Скопје или кај некој твој локален мајстор нека ѕирне ;)

Отсутен Ogi88

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1148
Одг: Проблем со ламела
« Одговори #16 на: 27 Декември 2012, 11:00:10 am »
^^ Не си единствен што си го сватил :) му опишав што би се случувало ако е ламела и во другиот случај зашто не би забрзувало што може да биде :)

Отсутен SirPsyhoSexy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 773
Одг: Проблем со забрзување
« Одговори #17 на: 27 Декември 2012, 19:13:40 pm »
Денес пробав да тргнам со 5та со крената рачна али одма гаси . Пробав и на 40 во 3та гас до крај не рипнаа вртежите. Според ова не е ламелата. Ќе може некој да ми каже во што да го барам проблемот?

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Проблем со забрзување
« Одговори #18 на: 27 Декември 2012, 19:17:29 pm »
абе да не си ја навикнал веќе па не ти е брза како порано
од 0-100 си оди како што треба а во 3та и гас не иде како што треба,стварно незнам што би го предизвикало ова

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
Одг: Проблем со забрзување
« Одговори #19 на: 27 Декември 2012, 20:07:27 pm »
на која брзина во 3 и даваш кас па што нејќе да мрдне на 60,напрај дауншифт во втора па пуна да видиш како ќе влече не го мачи моторот не е ова V8 ца

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Проблем со забрзување
« Одговори #20 на: 27 Декември 2012, 20:15:21 pm »
Абе ако е ламалата и у 5. брзина при возење може да провериш. Забрзувај од 70 па нагоре, и оклу вртежите при кои колата има највисок обртен момент ке пушти ламелата, т.е ке рипнат нагло вртежите (ке го прерипат тоа подрачје).

Така знам му правеше на еден комшија на вектра, па си смени ламела.  :D :D