Автор Тема: bmw e36 speedometar problem  (Прочитано 1493 пати)

Отсутен vasesr

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
bmw e36 speedometar problem
« на: 08 Мај 2012, 18:15:23 pm »
имам проблем со спедометарот и мерачот на гориво на бмв е36 93год,спедометарот и мерачотна гориво не работат,правев тест на таблата и сите инструменти на тестот работат,мегутоа ако го извадам осигурачот за стоп светлото тогаш мерачот на гориво и спедометарот работат но немам стоп светло и мерач на темература..

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: bmw e36 speedometar problem
« Одговори #1 на: 08 Мај 2012, 20:03:17 pm »
Отиди на некој електричар, тоа значи дека имаш проблем со инсталацијата чим инструментите се исправни.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен kirilsbmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 361
Одг: bmw e36 speedometar problem
« Одговори #2 на: 09 Мај 2012, 07:05:57 am »
А дали ти така ја зема колата, менуваше нешто па почна така да прави или почна да прави само од никаде? ... Основно нешто од кај што можеш да почнеш да проверуваш пред да одиш на електричар е визуелно да ја прегледаш ситуацијата кај стоповите, да не прават некаде маса некоја, види сијалици какви има што има, погледни ги жиците од нив... потоа провери кај осигурачите итн...

Отсутен vasesr

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Одг: bmw e36 speedometar problem
« Одговори #3 на: 10 Мај 2012, 14:17:12 pm »
Problemot se javi otkako ja imav se rasipa pupmata za gorivo i ja smeniv so polovna..

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: bmw e36 speedometar problem
« Одговори #4 на: 10 Мај 2012, 21:00:56 pm »
Нешто грешно е врзано, оди на електричар нека види убаво.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“