Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2531271 пати)

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19965 на: 27 Декември 2019, 15:38:30 pm »
Шоферишта е пун градов.

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19966 на: 27 Декември 2019, 15:58:04 pm »
Пун е сељачана во коли.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1765
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19967 на: 27 Декември 2019, 18:03:13 pm »
@Stratro i jas istoto go dozivuvam momentalno.

Dodeka vozev crna limuzina so malku zatemneti zadni stakla nikogas nikoj ne mi svirel niz Sk ili bilo kade (dobro, vozam najcesto po propisi i ne dremem na telefon na zeleno na semafor).

Sega vozam kolice so "zenska boja" (jbg taka se pogodi)i so provincijalski tablici. Mnogu pocesto blendiraat i svirat, ako vozam 70 na bulevar me preteknuvaat iako posle 100 metri treba da kocat. Na otvoreno probuvaat da me preteknuvaat mnogu pocesto, bez razlika kolku vozam a nikogas ne se vleckam. Samo potesko im uspeva pribidejci cipnata mi e malku a i stabilna e po krivini, pa ostanuvaat beli vo ocite i iscadeni :D (ova najcesto na Pletvar).

Zatoa naredna kola ne biram zenska boja, sigurno mislat deka cupe vozi :D

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19968 на: 27 Декември 2019, 18:06:51 pm »

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19969 на: 27 Декември 2019, 19:05:45 pm »
Мене не ми смета, јебига. Зависи од денот, кога сум накупчен ќе се испцујам троа и ми поминува нервозата.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19970 на: 27 Декември 2019, 20:13:42 pm »
Од понеделникот до вчера го возев  Југичот за промена.

Интересно беше да се посматра колку различно бев третиран во сообраќајот од некои учесници.
Од обид за претекнување од страна на ќумбе МЛ на локална тесна маалка уличка, до свирење после пола секунда упалено зелено, до асално свирење за вртење полукружно кај што е дозволено, па се до лепење до браник и блендање иако возам минимум 70 на едносмерен булевар со две слободни ленти каде може да ме претекне.

Од сантиметрите си патиме.
:)
Што не му излезе?
Копилина, ако вози некој стојадин/југо ај да не живејт ебаго
Виделе 500 динари на цело ин се чини Господ за муда гонфатиле. Ама таквите успеваат .
Ипкис ти знајш колку им вреди сатот на тија мафијашите, сега некој ќе им се влечит.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19971 на: 27 Декември 2019, 20:49:40 pm »
Na lukoi a7-ca bela, ubaina, stavil tipot gorivo, 55 godini od prilika, oblecen u tesna helanka farmerka I nekoja modenrna mladalacka kondura/patika, kozna, skapa, jas se spremam da se parkiram za da tocam gorivo ide tipot nazad, kupuva 6litra tecnost za stakla I  TUKA SI OTVORA HAUBA I POLNI TECNOST ZA STAKLA, site da me vidat neli, lecenje kompleksi, se parkirav na narednata slobodna pumpa I iskomentirav poglasno za da me cue konjot, mu se obrativ na pumpasot "sekakvi kopita ja gazat zemjava, namesto na strana da se parkira da si stavi tecnost,tuka na acik da si leci kompleksi", nemase reakcija, zastana i se spakuva I so slajfka si otide..

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4754
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19972 на: 27 Декември 2019, 20:51:32 pm »
После подолго време мирување, се развозев низ Скопјево, сообраќајов е Аус! Че го паљим за бензињ! Све надркано, све љуто, све се брза, ни семафор ни пешачки ни ленти ни знаци ништо не важи деновиве. Не влагам у кола дур не стивне неебицава...дај аман нека легализираат бордели.

И не знам што ракија/дрога се врти периодов ама очигледно лоша е: кај железничка лик застана на коловоз со ногата поткачена на ивичњак, си врзува патика најноншалантно, му свирам кратко ТИТ, се врти со поглед кој те ебе и си продолжува со патиката. Нормално за да избегнам понатамошен контакт со ненормален човек го заобиколувам при што морам да влезам во соседната лента и гледам позади мене цела колона свири и го заобиколува додека он си врзува патика на сред улица, мува не го лази.


Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19973 на: 27 Декември 2019, 21:04:31 pm »
Си има бордели нема што да се легализираат. :D

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8436
  • Малерозен дрводарец
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19974 на: 27 Декември 2019, 21:50:51 pm »
После подолго време мирување, се развозев низ Скопјево, сообраќајов е Аус! Че го паљим за бензињ! Све надркано, све љуто, све се брза, ни семафор ни пешачки ни ленти ни знаци ништо не важи деновиве. Не влагам у кола дур не стивне неебицава...дај аман нека легализираат бордели.

И не знам што ракија/дрога се врти периодов ама очигледно лоша е: кај железничка лик застана на коловоз со ногата поткачена на ивичњак, си врзува патика најноншалантно, му свирам кратко ТИТ, се врти со поглед кој те ебе и си продолжува со патиката. Нормално за да избегнам понатамошен контакт со ненормален човек го заобиколувам при што морам да влезам во соседната лента и гледам позади мене цела колона свири и го заобиколува додека он си врзува патика на сред улица, мува не го лази.

Па, не го знаете кој е, затоа го свирите :)))
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19975 на: 27 Декември 2019, 22:34:51 pm »
Abe drugari, sk brz zivot, filmoj biznisi separea seljaci ova ona, ne moze sekoj da se snajde.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4754
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19976 на: 28 Декември 2019, 01:03:33 am »


Отсутен JezuzNoChill

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 992
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19977 на: 28 Декември 2019, 14:03:27 pm »
Na lukoi a7-ca bela, ubaina, stavil tipot gorivo, 55 godini od prilika, oblecen u tesna helanka farmerka I nekoja modenrna mladalacka kondura/patika, kozna, skapa, jas se spremam da se parkiram za da tocam gorivo ide tipot nazad, kupuva 6litra tecnost za stakla I  TUKA SI OTVORA HAUBA I POLNI TECNOST ZA STAKLA, site da me vidat neli, lecenje kompleksi, se parkirav na narednata slobodna pumpa I iskomentirav poglasno za da me cue konjot, mu se obrativ na pumpasot "sekakvi kopita ja gazat zemjava, namesto na strana da se parkira da si stavi tecnost,tuka na acik da si leci kompleksi", nemase reakcija, zastana i se spakuva I so slajfka si otide..

Човек си стави течност за стакла на бензиска и го исќења дека дека бил различно облечен од тебе со убава кола.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19978 на: 28 Декември 2019, 14:08:37 pm »
Не, го искењал затоа што е кретен и турал течност во брисачи, на место кое не е наменето за тоа...си има по 10 паркинг места на бензиските, нека застани таму и цел ден нека си чепка под хауба ако сака.

Отсутен JezuzNoChill

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 992
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19979 на: 28 Декември 2019, 14:53:39 pm »
Има и други слободни пумпи како што разбрав јас на никој не му попречил 2 минути што си ставил течност за стакло.