Автор Тема: Octane Booster  (Прочитано 7367 пати)

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Octane Booster
« Одговори #30 на: 18 Февруари 2011, 10:36:55 am »
Фино лепо пиши еден имејл до однос со потрошувачи/продажба и напиши им го ова. Верувам дека нареден пат ќе наидеш на многу поголема љубезност, услужливост и разбирање. :D

Ми кажаа после во Велес дека имало уште една продавница кај Цветен пазар - Ќе пробам и таму !!! :) :) :)

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Octane Booster
« Одговори #31 на: 18 Февруари 2011, 10:40:47 am »
Успут купи и еден букет, однеси дома на понежна половина. Не само пари на моторни масла и додатоци да се трошеле...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Octane Booster
« Одговори #32 на: 18 Февруари 2011, 10:47:28 am »
Успут купи и еден букет, однеси дома на понежна половина. Не само пари на моторни масла и додатоци да се трошеле...

Добра идеја..... ;) Ем ќе си помисли дека само за неа сум отишол до цветен пазар.... :P

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Octane Booster
« Одговори #33 на: 18 Февруари 2011, 17:16:04 pm »
 :o
Џиџи друже..некна отидов таму кај што ме прати (ај да не јадам г...а да споменувам имиња на фирми) да купам од она адитивчињана што ми ги препорача, да пробам. Ај батали што ги немаше тие што ги барав, ама двајцата што работат таму како у око да им брцаш кога ќе влезеш у дуќан. прво 2 минути ме гледаа како телиња кога им кажав што барав (99% не знаеја за што зборувам) а од кога им покажав на полицата (ене како онаму она што е онде само со друго име) ладно и кратко ми одговорија дека нема. Кога прашав кога ќе добијат само ме изгледаа како да без пари им го барам и си продолжија муабет. Ја ли не им се бендисав или луѓево се арогантни и самобендисани - не знам!! Ја да сум газда под хитно домче да гледаат Ферхунде со жените!!!
Ако ти се некој пријатели извини, ама ич не ги бива!!!

Незнам што да ти кажам - и денес бев таму, дечкото високиот беше (од Ѓорче е од диво маало :)) и баш пак земав адитив (ќе видиш у гаража кај мене) ;) Јас дури не ги пробам сите ... :D Иначе ги има сите, не ми е јасно како можело да нема (зборам за карши Цветен пазар), имаше и собир некој пред нивен дуќан на некои, незнам, албанки ... се сликаа ... ;D Да не бил збунет чоекот нешо ?  :o

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Octane Booster
« Одговори #34 на: 18 Февруари 2011, 17:59:14 pm »
:o
Џиџи друже..некна отидов таму кај што ме прати (ај да не јадам г...а да споменувам имиња на фирми) да купам од она адитивчињана што ми ги препорача, да пробам. Ај батали што ги немаше тие што ги барав, ама двајцата што работат таму како у око да им брцаш кога ќе влезеш у дуќан. прво 2 минути ме гледаа како телиња кога им кажав што барав (99% не знаеја за што зборувам) а од кога им покажав на полицата (ене како онаму она што е онде само со друго име) ладно и кратко ми одговорија дека нема. Кога прашав кога ќе добијат само ме изгледаа како да без пари им го барам и си продолжија муабет. Ја ли не им се бендисав или луѓево се арогантни и самобендисани - не знам!! Ја да сум газда под хитно домче да гледаат Ферхунде со жените!!!
Ако ти се некој пријатели извини, ама ич не ги бива!!!

Незнам што да ти кажам - и денес бев таму, дечкото високиот беше (од Ѓорче е од диво маало :)) и баш пак земав адитив (ќе видиш у гаража кај мене) ;) Јас дури не ги пробам сите ... :D Иначе ги има сите, не ми е јасно како можело да нема (зборам за карши Цветен пазар), имаше и собир некој пред нивен дуќан на некои, незнам, албанки ... се сликаа ... ;D Да не бил збунет чоекот нешо ?  :o

Абе друже не сме се разбрале значи. Ја се очукав у Аутомакедонија во продавницата кај салонот. Има бензиска пумпа и одма до неа продавница за вакви работи. Кога ми пушти линк зградата беше на слика и си викам таму е нема друго. Нема висок дечко ваму. Мене ме гледаат со искривени вратови нагоре... :) Карши цветен не сум бил......ќе одам !!!

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: Octane Booster
« Одговори #35 на: 18 Февруари 2011, 18:17:20 pm »
:o
Џиџи друже..некна отидов таму кај што ме прати (ај да не јадам г...а да споменувам имиња на фирми) да купам од она адитивчињана што ми ги препорача, да пробам. Ај батали што ги немаше тие што ги барав, ама двајцата што работат таму како у око да им брцаш кога ќе влезеш у дуќан. прво 2 минути ме гледаа како телиња кога им кажав што барав (99% не знаеја за што зборувам) а од кога им покажав на полицата (ене како онаму она што е онде само со друго име) ладно и кратко ми одговорија дека нема. Кога прашав кога ќе добијат само ме изгледаа како да без пари им го барам и си продолжија муабет. Ја ли не им се бендисав или луѓево се арогантни и самобендисани - не знам!! Ја да сум газда под хитно домче да гледаат Ферхунде со жените!!!
Ако ти се некој пријатели извини, ама ич не ги бива!!!

Незнам што да ти кажам - и денес бев таму, дечкото високиот беше (од Ѓорче е од диво маало :)) и баш пак земав адитив (ќе видиш у гаража кај мене) ;) Јас дури не ги пробам сите ... :D Иначе ги има сите, не ми е јасно како можело да нема (зборам за карши Цветен пазар), имаше и собир некој пред нивен дуќан на некои, незнам, албанки ... се сликаа ... ;D Да не бил збунет чоекот нешо ?  :o

Абе друже не сме се разбрале значи. Ја се очукав у Аутомакедонија во продавницата кај салонот. Има бензиска пумпа и одма до неа продавница за вакви работи. Кога ми пушти линк зградата беше на слика и си викам таму е нема друго. Нема висок дечко ваму. Мене ме гледаат со искривени вратови нагоре... :) Карши цветен не сум бил......ќе одам !!!


Хахаха жал ми е другар! Ок е, како ќе дојдеш пак :P Не заборавај само и на http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/e_5139.html
молим те, да не те мислам :)
Гледаш, ништо не е случајно :D

Отсутен 555

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 193
Одг: Octane Booster
« Одговори #36 на: 18 Јуни 2012, 12:42:53 pm »
benzinasi da ne znae nekoj od vas nekoj dobar aditif za dizel masina ??

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Octane Booster
« Одговори #37 на: 19 Јуни 2012, 07:18:41 am »
Wynn's, Wurth, Castrol TDI и на прво место Liqui Moly Diesel Purge
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!