Автор Тема: Проблем со сказалката за гориво на vw Bora  (Прочитано 1410 пати)

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Проблем со сказалката за гориво на vw Bora
« на: 02 Јануари 2018, 21:20:14 pm »
Дечки здраво на сите и како што е редот нека ви е среќна и берикетна Новата Година на сите имам едно проблемче сказалката за гориво почна да си игра играчки и да ми оди на нерви поточно цело време оди надоле нагоре и никако да ја покаже релната количина на гориво во резерварот.Кога ке наточам гориво на бензиска и дадам контакт сказалката е онаму каде што и треба да биде според ставената количина на гориво, но штом тргнам и извозам  1 до 2 км сказалката нагло паѓа надоле за цел четврт па пак се враќа назад кај што треба да биде ,и пак одново паѓа надоле.Кога ке ја паркирам и нема да ја воза едно 7-10 саати  и седнам дадам контакт, запалам да работи сказалката пак е падната надоле и, и треба подолго време за да дојде онаму каде што треба да биде почна да ми оди на живци затоа што не можам да ја знам моменталната количина на гориво во резерварот и потрошњата на возилото ми се чини како да го губи од некаде горивото.Ја имам однесено и на мајстор, мајсторот го извадил пловакот го проверил и бил во ред ставена, е и на комјутерска дијагностика и не покажувало никаква грешка според вас до што би можело да биде ве молам за некој совет или препорака за кај некој кој се занимава со вакви проблематики фала ви однапред на сите што ке се потрудите да ми помогнете да го решам проблемов и поздрав.   :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Проблем со сказалката за гориво на vw Bora
« Одговори #1 на: 02 Јануари 2018, 21:23:59 pm »
Има некаде отпор во инсталацијата.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалката за гориво на vw Bora
« Одговори #2 на: 02 Јануари 2018, 21:25:33 pm »
Има некаде отпор во инсталацијата.
Чаре?? кој се занимава со вакви заебанции??

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Проблем со сказалката за гориво на vw Bora
« Одговори #3 на: 03 Јануари 2018, 01:47:32 am »
Или смени мајстор нека го видат повторно пловакот
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Проблем со сказалката за гориво на vw Bora
« Одговори #4 на: 03 Јануари 2018, 07:22:47 am »
Некоја маса да не ти прави или спој, не верувам да е пловакот, дај едно видео направи


Sent from my Samsung s8+ using Tapatalk