Автор Тема: Бебешко/детско седиште за во кола  (Прочитано 50462 пати)

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1758
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #30 на: 30 Септември 2016, 16:31:04 pm »
Еве уште еден линк со резултатите од ADAC

Јас се решив за Cybex Pallas 2 Fix, само се надевам дека нема да се буни малиот на перницата, само овој детал ме замислува, каишите пружаат повеќе слобода.

Вака малце чудно изгледа:
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

@AUUU друже гледам дека цената на седиштево што си го нарачал е 17000 денари. Во Крш во Сити Мол е истата цена. Има некој попуст во Србија или таа е конечната цена? Прашувам за да знам дали се исплати да се прошетам до таму пошто и јас сум о потрага за вакво седиште.

@Velestrumf Данке и од мене за препораката.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #31 на: 30 Септември 2016, 16:44:09 pm »
Еве уште еден линк со резултатите од ADAC

Јас се решив за Cybex Pallas 2 Fix, само се надевам дека нема да се буни малиот на перницата, само овој детал ме замислува, каишите пружаат повеќе слобода.

Вака малце чудно изгледа:
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

@AUUU друже гледам дека цената на седиштево што си го нарачал е 17000 денари. Во Крш во Сити Мол е истата цена. Има некој попуст во Србија или таа е конечната цена? Прашувам за да знам дали се исплати да се прошетам до таму пошто и јас сум о потрага за вакво седиште.

@Velestrumf Данке и од мене за препораката.

Имаш на самата слика пишува -20%, тоа важи од 05.09 до денес, ама често даваат такви акции. Плус на тоа имаш околу -17% поврат на ДДВ, само го заверуваш документот на граница и ти ги вракаат парите следниот пат во продавница. Ова поврат на ДДВ важи за роба над 150 еур.

Се на се доаѓа седиштето  180 еур или 11,300 денари.

Отсутен ogledalo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 615
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #32 на: 29 Ноември 2016, 00:06:34 am »
Dali nekoj moze da dobie popust vo Krsh?
Imam odbrano sediste, Cybex solution M-fix, no cenata vo Krsh mu e 13000. Se reklamiraa deka vikendov black friday ke imaat popusti, na lice mesto mi vika nema na sedistata popust (osven na nekoi odbrani).

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #33 на: 29 Ноември 2016, 00:16:35 am »
Cena so popust sigurno im e 14000 :)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #34 на: 29 Ноември 2016, 10:28:43 am »
Dali nekoj moze da dobie popust vo Krsh?
Imam odbrano sediste, Cybex solution M-fix, no cenata vo Krsh mu e 13000. Se reklamiraa deka vikendov black friday ke imaat popusti, na lice mesto mi vika nema na sedistata popust (osven na nekoi odbrani).

Thessaloniki....

https://anatello.gr/index.php?_route_=cybex&gclid=Cj0KEQiA6_TBBRDInaPjhcelt5oBEiQApPeTF1AhHcZrd9CqRne4nI3-3kesJemMAg3yXSnw48llGO8aAgyG8P8HAQ

Lapin house.

Ем ќе се прошеташ ем ќе си купиш поевтино и ќе си вратиш данок.
Многу поевтино испаѓа.
Па уште ако можиш да почекаш до после нова година, да ги фатиш попустите. Мераци.

Отсутен ogledalo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 615
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #35 на: 29 Ноември 2016, 14:57:55 pm »

Thessaloniki....

https://anatello.gr/index.php?_route_=cybex&gclid=Cj0KEQiA6_TBBRDInaPjhcelt5oBEiQApPeTF1AhHcZrd9CqRne4nI3-3kesJemMAg3yXSnw48llGO8aAgyG8P8HAQ

Lapin house.

Ем ќе се прошеташ ем ќе си купиш поевтино и ќе си вратиш данок.
Многу поевтино испаѓа.
Па уште ако можиш да почекаш до после нова година, да ги фатиш попустите. Мераци.
E kaj vide deka e poeftino? Ili deka po definicija treba vo Solun se da e poeftino.
Poskapo od Krsh e. 252eur.
Inaku cena vo Germanija ja gledam 150eur e. Zatoa mi e skapo 13000den vo Krsh.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #36 на: 29 Ноември 2016, 15:28:24 pm »
Ѕирни во Бугарија, не во Германија. Во Германија знаат да напраат акции како што треба, и да начекаш нешто за смешна цена.
Ние Cybex Pallas Silverline го земавме во Крш за 9000 денари. Толку му беше цената и во Софија, а во Германија беше некои 20ина евра поевтино.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ogledalo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 615
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #37 на: 29 Ноември 2016, 16:21:44 pm »
Momentalno vo Krsh Q2fix koe e najdobriot model od Cybex im e na popust i e poeftino od Mfix. Vo germanija Q2fix e okolu 20 eur poeftino i ne mi se problem 20 eur plus da platam (neli imame bolji standard od Nemacka, ili na vesti samo taka zborat). No problemot so Q2fix e sto ne e kompatibilno so mojata kola, im pisav duri i na Cybex mail i mi potvrdija so ubavo i detalno objasnuvanje zosto ne e kompatibilno. Zatoa moram na sledniod model, koj isto taka mi izgleda za odlicno sediste Mfix, no momentalno razlika vo cena so Nemacka e 65 eur. Toa mi e problemot, i zatoa pisav dali nekoj moze da izdejstvuva popust.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #38 на: 29 Ноември 2016, 20:02:35 pm »
Тој линк шо ти го пратив јас, беше нешто прво шо ми излезе на гугл.
Кога ќе одиш во Солун во делот за детска опрема, ќе најдиш што сакаш поевтино од кај нас, гарант.

Исто така можиш да одиш со предлогот на велештрумф за Бугарија.

За блиски луѓе пазаравме се од таму, доста поевтино излезе од колку од Скопје.
Количка, транспортер и корпа за цена колку количката во Мк.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #39 на: 29 Ноември 2016, 21:55:21 pm »
Momentalno vo Krsh Q2fix koe e najdobriot model od Cybex im e na popust i e poeftino od Mfix. Vo germanija Q2fix e okolu 20 eur poeftino i ne mi se problem 20 eur plus da platam (neli imame bolji standard od Nemacka, ili na vesti samo taka zborat). No problemot so Q2fix e sto ne e kompatibilno so mojata kola, im pisav duri i na Cybex mail i mi potvrdija so ubavo i detalno objasnuvanje zosto ne e kompatibilno. Zatoa moram na sledniod model, koj isto taka mi izgleda za odlicno sediste Mfix, no momentalno razlika vo cena so Nemacka e 65 eur. Toa mi e problemot, i zatoa pisav dali nekoj moze da izdejstvuva popust.

Провери тука www.bebemarket.bg.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ogledalo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 615
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #40 на: 29 Ноември 2016, 22:13:27 pm »
Ok se site preporaki za Sofia i Solun. Fala sto se trudite da pomognete. Na ova bugarskiov sajt gledam potpolno ista cena kako ovde e.
No mene mi e toa maltretiranje, da odam navamu ili natamu za da kupam nesto sto go ima i ovde a plus i nemam nikakva zasteda.
Od Solun zemav fotoaparat na pocetok na godinava, no posto me fati 130eur poeftino odkolu da go kupev ovde. A i mi trebaa i od ikea nekoi stvari. Zatoa se odluciv da idam za Solun togas.
Druga rabota e sto nemam ni zelen karton.
Krsh mi e edinstvena opcija, samo moram da izvadam popust. Imam uste malku fora da cekam, so starovo sediste barem uste dva meseci moze da se izdrzi.
Zatoa i prasav dali nekoj moze da izdejstvuva popust vo Krsh. Ne me interesirase za Solun, Sofia. Osven nekoj od Nemacka da se vrakja pa da mi donese od tamu :) - velestrumf

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #41 на: 29 Ноември 2016, 22:41:52 pm »
Сори, ама не планирам да доаѓам у скоро време :-\

Едино шо знам, да пробаш да им се ценкаш за да спуштат нешо цена :)

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #42 на: 14 Февруари 2018, 09:42:37 am »
Купувам седиште големина како на сликата.


Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7004
  • хаУс мајстор
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #43 на: 14 Февруари 2018, 09:49:04 am »
Поголемо од сликава, не го собира у спаркот.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Бебешко/детско седиште за во кола
« Одговори #44 на: 14 Февруари 2018, 10:56:34 am »
А г-де је слика !!!! :)

Тишлауферу можам да ти го препорачам ова:
http://www.bebehome.mk/kiddo-carrera-0-25-%D0%BA%D0%B3-brown-ilusion

Група е од 0-2 можеш и обратно да го поставиш (0 група)
Ако сакаш поефтино, имаш од кај оној прилепчанецот.