Автор Тема: Осигурач или.. ?  (Прочитано 1372 пати)

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 205
Осигурач или.. ?
« на: 29 Август 2016, 12:31:52 pm »
Здраво на сите,

Вчера нешто се глупирав со колата,сакав да ставам лед диоди т.е. лента од 3 диоди за во багаж ама несакајќи ги допрев + и - од светлото за таблицата и десна позиција,задно десно светло и десна кочница не работат. Пробано со други сијалички исто... Се работи за Корса Б 1997. Се работи за осигурач или нешто посериозно? Ако е осигурач кој да го барам?
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Follow me on IG: https://www.instagram.com/disco_volante159/#

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2831
Одг: Осигурач или.. ?
« Одговори #1 на: 29 Август 2016, 12:44:47 pm »
Здраво на сите,

Вчера нешто се глупирав со колата,сакав да ставам лед диоди т.е. лента од 3 диоди за во багаж ама несакајќи ги допрев + и - од светлото за таблицата и десна позиција,задно десно светло и десна кочница не работат. Пробано со други сијалички исто... Се работи за Корса Б 1997. Се работи за осигурач или нешто посериозно? Ако е осигурач кој да го барам?
95% е осигурач....
А ке го најдеш таму кај што ти стојат осигурачите ке го свртиш капакот и ти ги пишува сите осигурачи кој за што е
Или ке земеш инструмент дигитален и ке си ги провериш сите осигурачи и ке го најдеш кој е изгорен.Другите 5% ги оставам за резерва да не си сјебал нешто поголемо пошто знае и тоа да се деси

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 205
Одг: Осигурач или.. ?
« Одговори #2 на: 29 Август 2016, 13:30:20 pm »
Осигурач е.... ги проверував еден по еден и најдов 10А рокнат. Татко ми ме испаничи затоа пишав :). Ја однел на електричар со инструменти мереле не знам што струја идело немало светло бла бла. Ја се симнав сменив осигурач и проработе. Е*ате стручните лице
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Follow me on IG: https://www.instagram.com/disco_volante159/#