Автор Тема: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош  (Прочитано 2098 пати)

Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Се работи за Peugeot 206  1.9 Diesel на полн резервар од 50л Нафта сказалката за Гориво  се спушта надоле и покажува дека е потрошено 10л нафта па и повише а вчера полнев Нафта полн резервар и имам извозено од Карпош до Автокоманда и назад и нема шанси да сум потрошил  толку нафта.Исто така сабајле ја запалив за д аодам на работа и го покажуваше уште една стрелка подоле а ја немам возено ич само што го наполнив резерварот во вожња, сказалката се качува нагоре не скроз го горе за д апокаже полн резервар и потоа повторно се спушта надоле.Помислив да не ми е дупнат Резерварот ама до сега сум немал ваков проблем а и порано сум полнел цел резервар а и нема каде да го дупнам по Скопјево немам поима до што може д абиде а страшно ме нервира све мислам дека ја губам навтата од некаде ама незнам од каде.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #1 на: 11 Ноември 2015, 12:16:55 pm »
Пловакот е расипан.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #2 на: 11 Ноември 2015, 12:22:06 pm »
Drugar da ne znaes kolku kosta nov ili se pravi toa????

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1506
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #3 на: 11 Ноември 2015, 13:18:23 pm »
Јас имам 206ка со истиот проблем. За некој ден ке ти се качи стрелката :)

Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #4 на: 11 Ноември 2015, 13:59:10 pm »
Eve 2-ri den kako go imam problemot eeee drugar ako cekam ja za nekoj den moze i nafta da snemam a poln rezervar napolniv vcera i ne sum ja vozel osven do rabota i nazad.Da ne mi gubi nafta od negde toa mi e mene a ke treba da trknam do majstor da mi kaze sto e rabotata moze ke da e stvarno PLOVAKOT<<.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #5 на: 11 Ноември 2015, 14:51:04 pm »
Ако ти губи толку нафта, под колата ќе имаш вир од нафта.




Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #6 на: 11 Ноември 2015, 15:31:44 pm »
I vcera gledav i denes gledav nema nisto pod kola taka da taa varijanta so Rezervarot otpagja a i nema kade da go zakacam po Skopjevo visocka mi e kolata mozno e da e Lokvata treba da ja odnesam kaj Avtomehanicar.

Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #7 на: 11 Ноември 2015, 15:32:16 pm »
Ups Plovakot :D :D

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1506
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #8 на: 11 Ноември 2015, 16:20:30 pm »
Пробај дај контакт, види дали ќе се качи. Ако не се качи, згаси и пак дади контакт. Пробај неколку пати ;)

Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #9 на: 11 Ноември 2015, 16:49:42 pm »
Probuvano bratu nema isto e toa e cudo kolku me nervira mi ide da mu vlezam na toa staklenceto so boksoviii :D :D :D :P kaj tebe uste e taka ili si funkcionira sega i kako go opravi ako ti raboti sega?? care???

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1506
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #10 на: 11 Ноември 2015, 16:58:34 pm »
Probuvano bratu nema isto e toa e cudo kolku me nervira mi ide da mu vlezam na toa staklenceto so boksoviii :D :D :D :P kaj tebe uste e taka ili si funkcionira sega i kako go opravi ako ti raboti sega?? care???


Ние помалце ја возиме таа кола и од прилика следиме километража. Штом стигне до негде кај што мислиме дека е доста ставаме бензин. Доброто е што нема на резерва да ја возиш :P. И сити кар и еуроимпекс кога ја ставија на компјутер, рекоа дека добро отчитува, веројатно автоматчето со стрелката не чини. Соленко е да се извади се од таблата и да се враќа.

Отсутен Passat4e

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 211
  • Peugeot 1.9 Diesel .!.
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #11 на: 11 Ноември 2015, 17:40:33 pm »
kolku plati sto ja odnese vo Euroimpeks na kompjuter?? cisto da znam da imam vo glava ako dojde do toa

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1506
Одг: Проблем со сказалката за Гориво на Шал Табла Помош
« Одговори #12 на: 12 Ноември 2015, 01:06:48 am »
kolku plati sto ja odnese vo Euroimpeks na kompjuter?? cisto da znam da imam vo glava ako dojde do toa

Кога беше на редовен сервис му реков дека не работи како што треба. Не ми земаа пари тогаш, веројатно дека сервис правев. Не знам колку е ако се однесе само за тоа.

Ако ја носиш пиши дали ќе ти се среди.