Автор Тема: Вградување плин во новус  (Прочитано 2186 пати)

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Вградување плин во новус
« на: 28 Април 2015, 11:55:44 am »
Здраво пријатели :)

Новус имаат некоја интересна понуда како што гледам за плин да ставам на пунто хгт.

GGS-Italy - 359 eur
Lovato Smart easy -450 eur

Заентересиран сум за ова ловатово, со торусна боца, не влијае врз цената си бираш каква сакаш...
Со атест 500 ќе ме фати...

Па ме интересира ваше мислење за квалитетот на уредот и за услугата итн.....




Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Вградување плин во новус
« Одговори #1 на: 28 Април 2015, 12:28:57 pm »
Usluga i kvalitet na Nivou ne bi trebalo da imas bilo kakov problem deckite se okej site..
Bidejki ja znam pola ekipa tamo bi ti gi preporacal a isto taka mj kolega mestese tamo ali na punto mk2 1.2 8v i e prezadovolen eve 2 god go vozi bez problem..

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Одг: Вградување плин во новус
« Одговори #2 на: 28 Април 2015, 12:41:00 pm »
А кажете ми за  уредов Ловато смарт иси, добар ли е? И која е разликата со овој поефтиниот до 360 евра GGS што е?

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Вградување плин во новус
« Одговори #3 на: 28 Април 2015, 12:44:48 pm »
Pa kje ti objasnat tamo sto e razlika svrti telefonot ili odi na lice mesto kje ti se kaze sve..
Sigurno ema razlika cim vo cena e skoro 100 eura...Najverojatno kolku pari tolku muzika po naski kje ti dojde

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Одг: Вградување плин во новус
« Одговори #4 на: 28 Април 2015, 12:46:02 pm »
Тоа да им пишав јас меил рекоа на лице место ке ми објаснат ама друго е вака  да соберам инфо од друго место :)

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Одг: Вградување плин во новус
« Одговори #5 на: 28 Април 2015, 23:06:00 pm »
Сеа гледам имале и макплин за 450 евра AG Compact ...
Што е боље?

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг:
« Одговори #6 на: 01 Мај 2015, 17:08:03 pm »
Sto se odnesuva do novus imam slusano razni muabeti od lugje voglacno negativni no moe iskustvo nemam. Zatoa pak imam iskustvo so plimont kade imam montirano na 4moi vozila od najobicrn sistem na karburator pa sea posledno i so dizni. Poaledniot sistem sto go staviv kaj niv e easy gas green i sum prezadovolen apsolutno nikakov problem ne sum imal a cenata bese najevtina od site uredi. Koga bi mestel pak ic ne bi se dvoumel kade da montiram